Οι γνωστοί άγνωστοι των ελληνικών γηπέδων έκαναν και πάλι την εμφάνισή τους και κατάφεραν να αμαυρώσουν το θεσσαλικό ντέρμπι ανάμεσα στη Λάρισα και τον Ολυμπιακό Βόλου.

Το εν λόγω παιχνίδι διεξαγόταν στο «Αλκαζάρ» για την 18η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Football League, ωστόσο διεκόπη και ολοκληρώθηκε με πολλά λεπτά καθυστέρηση, με τους ερυθρόλευκους της Μαγνησίας να παίρνουν τη νίκη με 1-0 σκορ.

Όλα ξεκίνησαν οι συμπλοκές μεταξύ των οπαδών προκάλεσαν την επέμβαση της αστυνομίας και των ΜΑΤ που μεταξύ άλλων έκαναν και χρήση δακρυγόνων. Η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική, οδηγώντας τον ρέφερι σε προσωρινή διακοπή του αγώνα στο 81’.

Λίγα λεπτά αργότερα κι ενώ η ατμόσφαιρα καθάρισε, οι συμπλοκές στις εξέδρες που δεν είχαν σταματήσει, ανάγκασαν τον διαιτητή να φύγει με τους δυο βοηθούς του για τα αποδυτήρια.

Εντούτοις το διαιτητικό τρίο επέστρεψε λιγα λεπτά αργότερα στον αγωνιστικό χώρο και παίχθηκαν τα τελευταία λεπτά του επεισοδιακού ντέρμπι.

Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφλιππάκης