Ο Ολυμπιακός μπορεί να πήρε με αγχωτικό τρόπο (1-0) το τρίποντο απέναντι στη Λαμία, ωστόσο έστω κι έτσι πέτυχε τον στόχο του, συνεχίζοντας την προέλασή του στο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Ο Πέδρο Μαρτίνς στις δηλώσεις του μετά το ματς στο «Καραϊσκάκη» τόνισε ότι ο σύλλογος της Φθιώτιδας πάντα δυσκολεύει την ομάδα του, ενώ τόνισε ότι οι «ερυθρόλευκοι» εμφάνισαν σημάδια κούρασης στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είχαμε αντίπαλο μία ομάδα που μας δυσκόλεψε, όπως όλους, είδαμε και με τον ΠΑΟΚ πώς έπαιξε. Πάντα μας δυσκολεύει, αυτά που αξίζει η Λαμία είναι περισσότερα από όσα έχει μέχρι τώρα στη βαθμολογία.

Άρχισε να φαίνεται η κούρασή μας στο δεύτερο ημίχρονο, αν είχαμε ένα γκολ ακόμα θα ήμασταν πιο άνετοι και δεν θα φαινόταν τόσο.

Σίγουρα θέλουμε το ματς της Τετάρτης με τον Λεβαδειακό να είναι καλύτερο από το δεύτερο ημίχρονο σήμερα.

Θα κάνουμε αλλαγές, υπάρχουν παίκτες που είναι πολύ κουρασμένοι όπως ο Μασούρας, ο Εμβιλά, ο Ρέαμπτσιουκ και ο Ελ Αραμπί.

Παραδοσιακά παίζουμε με κλειστές άμυνες στο γήπεδό μας, όμως η ομάδα μας φέτος δυσκολεύεται να βάλουμε περισσότερα γκολ, ενώ έχει ευκαιρίες».