Super League: Το πρόγραμμα από την 17η έως την 26η αγωνιστική - Αυτές είναι οι ημερομηνίες των ντέρμπι

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019, 17:45
Super League: Το πρόγραμμα από την 17η έως την 26η αγωνιστική - Αυτές είναι οι ημερομηνίες των ντέρμπι

Tο αναλυτικό πρόγραμμα του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου από την 17η έως και την 26η αγωνιστική ανακοίνωσε την Παρασκευή η Super League.

Με βάση αυτό, οριστικοποιήθηκαν και οι ημερομηνίες διεξαγωγής των ντέρμπι που εντάσσονται στις συγκεκριμένες αγωνιστικές.

Έτσι, το ντέρμπι «αιωνίων» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό, το οποίο θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», ορίστηκε για τις 5 Ιανουαρίου (19:30), ενώ μια ημέρα νωρίτερα (4/1, 19:30) θα διεξαχθεί το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Στις 12 Ιανουαρίου θα «μονομαχήσουν» ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ στην Τούμπα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής, από την οποία οι διαιτητές έχουν αποφασίσει αποχή, ενώ στις 26/1 οι «κιτρινόμαυροι» θα υποδεχθούν τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Στις 2 Φεβρουαρίου ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, ενώ στις 9 Φεβρουαρίου η ΑΕΚ υποδέχεται -ως τυπικά γηπεδούχος- τους «πράσινους» στο αθηναϊκό ντέρμπι.

Τέλος, στις 23 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί στην Τούμπα το ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.

Το αναλυτικό πρόγραμμα από την 17η έως και την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος έχει ως εξής:

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/1

«Θ. Βαρδινογιάννης» 17:15 ΟΦΗ-Βόλος

«Κλ. Βικελίδης» 19:30 Άρης-ΠΑΟΚ

Δημοτικό Περιστερίου 20:00 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/1

ΟΑΚΑ 15:00 ΑΕΚ-Παναιτωλικός

Ξάνθη Arena 17:15 Ξάνθη-ΑΕΛ

Πανιωνίου ΓΣΣ 17:15 Πανιώνιος-Λαμία

«Γ. Καραϊσκάκης» 19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1

Πανθεσσαλικό 17:15 Βόλος-Ξάνθη

AEL FC Arena 19:30 ΑΕΛ-Άρης

Παναιτωλικού 20:00 Παναιτωλικός-Ατρόμητος

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1

«Θ. Κολοκοτρώνης» 15:00 Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ

ΔΑΚ Λαμίας 17:15 Λαμία-Ολυμπιακός

ΟΑΚΑ 19:30 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Τούμπας 19:30 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1

Πανιωνίου ΓΣΣ 19:30 Πανιώνιος-ΟΦΗ

Παναιτωλικού 20:00 Παναιτωλικός-Λαμία

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1

Ξάνθη Arena 15:00 Ξάνθη-Παναθηναϊκός

ΟΑΚΑ 17:15 ΑΕΚ-ΑΕΛ

Δημοτικό Περιστερίου 17:15 Ατρόμητος-Βόλος

Τούμπας 18:00 ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

«Γ. Καραϊσκάκης» 19:30 Ολυμπιακός-Άρης

20ή αγωνιστική

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/1

AEL FC Arena 15:00 ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Πανθεσσαλικό 17:15 Βόλος-ΑΕΚ

«Θ. Βαρδινογιάννης» 17:15 ΟΦΗ-Ολυμπιακός

ΟΑΚΑ 19:30 Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

ΠΕΜΠΤΗ 23/1

«Θ. Κολοκοτρώνης» 17:15 Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος

ΔΑΚ Λαμίας 19:00 Λαμία-ΠΑΟΚ

«Κλ. Βικελίδης» 19:30 Άρης-Ξάνθη

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1

AEL FC Arena 19:30 ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1

Ξάνθη Arena 15:00 Ξάνθη-ΟΦΗ

Πανιωνίου ΓΣΣ 15:00 Πανιώνιος-Ατρόμητος

Παναιτωλικού 17:15 Παναιτωλικός-Άρης

ΟΑΚΑ 19:30 ΑΕΚ-Ολυμπιακός

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/1

Τούμπας 18:00 ΠΑΟΚ-Βόλος

ΔΑΚ Λαμίας 20:00 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

22η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2

«Θ. Βαρδινογιάννης» 17:15 ΟΦΗ-ΑΕΛ

«Γ. Καραϊσκάκης» 19:30 Ολυμπιακός-Ξάνθη

Δημοτικό Περιστερίου 20:00 Ατρόμητος-ΑΕΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2

«Κλ. Βικελίδης» 15:00 Άρης-Πανιώνιος

«Θ. Κολοκοτρώνης» 17:15 Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

ΟΑΚΑ 19:30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

ΔΕΥΤΕΡΑ 3/2

Πανθεσσαλικό 19:30 Βόλος-Λαμία

23η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2

Πανιωνίου ΓΣΣ 19:30 Πανιώνιος-Ξάνθη

ΔΑΚ Λαμίας 20:00 Λαμία-ΑΕΛ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2

«Θ. Κολοκοτρώνης» 15:00 Αστέρας Τρίπολης-Άρης

Δημοτικό Περιστερίου 17:15 Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Τούμπας 18:00 ΠΑΟΚ-ΟΦΗ

ΟΑΚΑ 19:30 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

ΔΕΥΤΕΡΑ 10/2

Παναιτωλικού 18:00 Παναιτωλικός-Βόλος

24η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2

AEL FC Arena 17:15 ΑΕΛ-ΠΑΟΚ

«Γ. Καραϊσκάκης» 19:30 Ολυμπιακός-Πανιώνιος

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2

ΟΑΚΑ 15:00 Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

Πανθεσσαλικό 17:15 Βόλος-Αστέρας Τρίπολης

Ξάνθη Arena 17:15 Ξάνθη-Λαμία

«Κλ. Βικελίδης» 19:30 Άρης-ΑΕΚ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/2

«Θ. Βαρδινογιάννης» 19:30 ΟΦΗ-Ατρόμητος

25η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2

«Θ. Κολοκοτρώνης» 19:30 Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

ΔΑΚ Λαμίας 20:00 Λαμία-Άρης

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2

Παναιτωλικού 15:00 Παναιτωλικός-Πανιώνιος

Δημοτικό Περιστερίου 17:15 Ατρόμητος-Ξάνθη

Πανθεσσαλικό 17:15 Βόλος-ΑΕΛ

ΟΑΚΑ 19:30 ΑΕΚ-ΟΦΗ

Τούμπας 19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

26η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/3

AEL FC Arena 19:00 ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης

«Κλ. Βικελίδης» 19:00 Άρης-Ατρόμητος

Ξάνθη Arena 19:00 Ξάνθη-ΠΑΟΚ

«Γ. Καραϊσκάκης» 19:00 Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

«Θ. Βαρδινογιάννης» 19:00 ΟΦΗ-Λαμία

ΟΑΚΑ 19:00 Παναθηναϊκός-Βόλος

Πανιωνίου ΓΣΣ 19:00 Πανιώνιος-ΑΕΚ

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019, 17:57