Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε τη ρεβάνς με την Τρε Πένε η Σούντουβα, μετά το επιβλητικό 5-0 στο Σαν Μαρίνο, ενώ «αγκαλιά» με την πρόκριση στον Γ΄ προκριματικό του Europa League βρίσκεται και η Αραράτ μετά το εντός έδρας 2-0 επί της Λίνκολν.
Στις πρώτες αναμετρήσεις του Β΄ προκριματικού γύρου του Europa League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:
Αραράτ (Αρμενία)-Λίνκολν (Γιβραλτάρ) 2-0
ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) 2-2
Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Αστάνα (Καζακστάν) 0-0
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) 1-2
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Σούντουβα (Λιθουανία) 0-5
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Φερονικέλι (Κόσοβο) 24/07
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 25/07
ΑΡΗΣ-ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος) 25/07
Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Λιεπάγια (Λετονία) 25/07
Χαποέλ Μπέρ Σεβά (Ισραήλ)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 25/07
Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 25/07
Εσπανιόλ (Ισπανία)-Στιάρναν (Ισλανδία) 25/07
Χάουγκεσουντ (Νορβηγία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) 25/07
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 25/07
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)-Κουόπιο (Φινλανδία) 25/07
Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Ζρίνσκι (Βοσνία) 25/07
Πιούνικ (Αρμενία)-Γιάμπλονετς (Τσεχία) 25/07
Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία) 25/07
Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 25/07
Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) 25/07
Μαλάτιασπορ (Τουρκία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) 25/07
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία) 25/07
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μάλμε (Σουηδία) 25/07
Μόλντε (Νορβηγία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία) 25/07
Αμπερντίν (Σκωτία)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία) 25/07
Αντβέρπ (Βέλγιο)-Βιτορούλ (Ρουμανία) 25/07
Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) 25/07
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Όσιγεκ (Κροατία) 25/07
Ρόμα (Ιταλία)-Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία) 25/07
Λουκέρνη (Ελβετία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) 25/07
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Πρόγκρες (Λουξεμβούργο) 25/07
Βέντσπιλς (Λετονία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) 25/07
Στρασμπούρ (Γαλλία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) 25/07
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)-Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) 25/07
Σάμορκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 25/07
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Χάκεν (Σουηδία) 25/07
Αλασκερτ (Αρμενία)-Στεάουα (Ρουμανία) 25/07
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 25/07
Γουλβς (Αγγλία)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία) 25/07
Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Γκιμαράες (Πορτογαλία) 25/07
Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Κραϊόβα (Ρουμανία) 25/07
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Έσμπιεργκ (Δανία) 25/07
Κόναχς Κουέι (Ουαλία)-Παρτιζάν Βελ. (Σερβία) 25/07
Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Ρίγα (Λετονία) 25/07
Παρτιζάνι (Αλβανία)-Σερίφ Τίρασπολ (Μολδαβία) 25/07
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 25/07