Η ΑΕΚ με επική ανατροπή στις καθυστερήσεις του επεισοδιακού αγώνα με τον Αχαρναϊκό επικράτησε την Κυριακή με 2-1 της ομάδας του Μενιδίου στη Ριζούπολη και έκανε το «4 στα 4» στο πρωτάθλημα της Football League.

Η ομάδα του Δέλλα δεν έκανε καθόλου καλή εμφάνιση στο εν λόγω παιχνίδι κι έδωσε αρκετά δικαιώματα στους -τυπικά- γηπεδούχους, οι οποίοι προηγήθηκαν στο 26′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιέσιτς και λάθος του Ανέστη.

Η Ένωση έμελλε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ με δύο παίκτες που πέρασαν ως αλλαγή στο ματς: στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντακόλ έκανε το 1-1, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ενώ στο έκτο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Μπρέσεβιτς με κοντινό πλασέ έκανε την ολική ανατροπή για τον «δικέφαλο».

Αχαρναϊκός-ΑΕΚ 1-2

Γκολ: 27′ Γέσιτς (σουτ) – Ντακόλ 92′. Μπρέσεβιτς 95′

Κίτρινες: Ιορδανίδης 24′, Αθανασίου (38′), Γέσιτς (39′), Ζόνας (65′), Στουρνάρας (82′), Καλαμιώτης (84′) – Μπαρμπόσα (45+4), Μάνταλος (71′), Ζόριτς (80′)

Αχαρναϊκός: Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζόνας, Ταμπάκης (72′ Καλογερόπουλος), Γέσιτς, Αθανασίου (52′ Καλαμιώτης), Παπατόλιος, Ιωαννίδης (68′ Χριστόπουλος), Μανουσάκης, Στουρνάρας, Ιορδανίδης

ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος (71′ Μπρέσεβιτς), Γεωργέας, Κορδέρο, Ανάκογλου (62′ Ντακόλ), Μάνταλος, Πλατέλλας (55′ Ζόριτς), Μπαρμπόσα, Αραβίδης.