Σε ένα ματς όπου σημειώθηκαν επτά γκολ στο β΄ ημίχρονο -εκ των οποίων τα έξι μέσα σε 20 λεπτά!-, η Αναγέννηση Καρδίτσας «φρέναρε» την προέλαση της Βέροιας στον Α΄ όμιλο της Super League 2, καθώς τη νίκησε 5-2 και την υποχρέωσε στη δεύτερη φετινή ήττα της.

Η «βασίλισσα του βορρά» προηγήθηκε δύο φορές με τον Πασσά (49΄ με πέναλτι και 59΄), αλλά οι γηπεδούχοι «απάντησαν» και δύο φορές άμεσα με τον Μπραμπίγια (52΄ πέναλτι) και τον Λαγό (61΄), για να κάνουν στη συνέχεια την ανατροπή με τέρματα των Πλέγα (63΄), Δημούτσου (68΄) και Λαρέα (85΄). Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, η Βέροια παραμένει μεν στην κορυφή με διαφορά τριών βαθμών, αλλά πλέον με τον ίδιο αριθμό αγώνων με τη δεύτερη ΑΕΛ.

Σε άλλο εξ αναβολής ματς για τη 13η αγωνιστική, ο ουραγός μέχρι σήμερα Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 3-1 τον ΠΑΟΚ Β΄ και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.