Μία άκρως συγκινητική στιγμή εκτυλίχθηκε στη Λεωφόρο, μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΛ, στον οποίο οι «πράσινοι» επικράτησαν με 2-0.

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης, ο οποίος μπήκε αλλαγή λίγο πριν το τέλος του ματς και κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, στη διάρκεια των δηλώσεών του στο συνδρομητικό κανάλι λύγισε και ξέσπασε σε κλάματα.

Αυτό συνέβη, όταν ρωτήθηκε από τους δημοσιογράφους, που αφιερώνει το γκολ που πέτυχε, με τον ίδιο να απαντά: «Έχω πει στον εαυτό μου πως κάθε γκολ που θα βάζω θα το αφιερώνω σε ένα άτομο που πια είναι ψηλά”».

Ο νεαρός άσος, ο οποίος δεν μπορούσε να συγκρατήσει τα δάκρυά του, εννοούσε τη μητέρα του, η οποία έφυγε από τη ζωή σε νεαρή ηλικία πριν από τέσσερα χρόνια (συγκεκριμένα στις 17 Ιανουαρίου 2017), με τον ρεπόρτερ που ήταν δίπλα του να αγκαλιάζει στη συνέχεια τον άσο του «τριφυλλιού», σε μία πολύ συγκινητική στιγμή.