Όρθια έμεινε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού με αντίπαλο την αντίστοιχη της Τότεναμ, για την πρεμιέρα του Youth League στην μεταξύ τους αναμέτρηση που διεξήχθη την Τετάρτη στου Ρέντη.

Παρά το γεγονός ότι οι Λονδρέζοι είχαν τον τίτλο του φαβορί οι Πειραιώτες έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο παιχνίδι τους με την αγγλική ομάδα.

Οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες βρέθηκαν από το 10ο λεπτό πίσω στο σκορ, μετά το τέρμα του Πάροτ, ωστόσο στη συνέχεια αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο 31ο λεπτό με γκολ του Βοϊλη.

Μάλιστα οι «ερυθρόλευκοι» είχαν μεγάλη ευκαιρία για να κάνουν την ολική ανατροπή στο 88’ όταν ο Μπουλάρι έκανε το σουτ εκτός περιοχής, βλέποντας την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της Τότεναμ.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ντουμάνης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μπέλιτς (79′ Συρμής), Νεοφυτίδης, Νικολής (67′ Λιάτσος), Σουρλής (79′ Ασλανίδης), Φέκκας, Κατσαβάκης (46′ Αρσενίδης), Βοΐλης (65′ Μπουλάρι)

Τότεναμ: Ολουβαγιέμι, Γουάιτ, Μπινκς, Λίον – Φόστερ και Εγιόμα, Μπόουντεν, Μαγκόμα, Κλαρκ, Μακάρντέι, Πάροτ, Ρίτσαρντς

Πηγή φωτογραφίας: intime