Στη Λιβαδειά ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Δούμτσιου κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του Αιγάλεω και να πάρει τη σπουδαία νίκη με 1-0, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε στο ντέρμπι στην Κρήτη μέσα στην έδρα της Επισκοπής με το ίδιο σκορ, στο πλαίσιο του Β’ ομίλου της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο ματς της Λιβαδειάς ένα αναπάντεχο γεγονός έγινε στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς υπήρξε διακοπή ρεύματος με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας για αρκετά λεπτά. Οι φίλαθλοι που έβαλαν στην άκρη τη βροχή και βρέθηκαν στης εξέδρες, έδωσαν… φως στην τηλεοπτική εικόνα, με τα κινητά τους, ενώ κάποιοι από αυτούς άναψαν καπνογόνα.