Η ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση μετά την ήττα με 2-1 από τη Λαμία και διαμαρτύρεται για τη διαιτησία. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ότι και να κάνετε η ΑΕΛ θα μείνει στην κατηγορία.

Σήμερα παίξαμε με την χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος, που δεν άλλαξε ούτε μία φορά την μπάλα επί 90 λεπτά.

Ο Γκορτσίλας μαζί με τον αντάξιο γόνο του μεγάλου πατέρα της διαιτησίας Ζαχαριάδη, του δεξιού χεριού του Θωμά Μητρόπουλου, άφησαν επί 90 λεπτά τον Σκόνδρα να κάνει χειρολαβές και ποδολαβές στον Acuna χωρίς να του δείξει ούτε κάρτα, έδωσε όλα τα φάουλ ανάποδα για να δώσει την δυνατότητα στους ξυλοκόπους της Λαμίας να μας βάζουν στην περιοχή μας, γιατί μόνο με αυτό τον τρόπο μπορούσαν να μπουν στην περιοχή μας, άφησε τον Μπεχαράνο να μοιράζει κλωτσιές σε όποιον περνούσε από δίπλα του, δεν έδωσε στο πρώτο ημίχρονο την κόκκινη κάρτα για την αγκωνιά στον Acuna και στο τέλος δεν κράτησε ούτε ένα λεπτό καθυστέρηση, αφού στα τέσσερα λεπτά καθυστέρηση που έδωσε αντί για οκτώ λεπτά, δεν παίχθηκε καθόλου ποδόσφαιρο λόγω του τραυματισμού του Μπεχαράνο και των επεισοδίων μεταξύ των παικτών.

Ότι και να κάνετε όμως στο τέλος εμείς θα κερδίσουμε.

Άντε ρε Γκορτσίλα, γνήσιο τέκνο της Μακεδονίας που έχετε καταντήσει τους διαιτητές της Μακεδονίας ισάξιους με τους διαιτητές του Πειραιά την εποχή του Σπάθα και του Μητρόπουλου, σε βλέπω και διεθνή.

Ακόμα δεν έχουμε καταλάβει γιατί ο Κλάτεμπεργκ παίρνει 50.000€ τον μήνα, αφού και στην SL1 και στην SL2 κουμάντο κάνει ο Γιαννάκης ο χοντρός των εκλογών των ενώσεων».