Την τρίτη του νίκη στη Super League 2 πέτυχε την Παρασκευή ο Εργοτέλης στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής.

Πιο συγκεκριμένα οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν με 2-1 σκορ της Παναχαϊκής στο Παγκρήτιο και έφτασαν τους 10 βαθμούς, υποχρεώνοντας παράλληλα τους Αχαιούς στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 17ο λεπτό ο Ροβίθης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν «αέρα» δύο τερμάτων στο 28ο λεπτό, με τον Κουατέγκ να βρίσκει αυτή τη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Το γκολ με το οποίο μείωσε η Παναχαϊκή το πέτυχε ο Μωραΐτης στο 42′.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος, Πέιος, Μπρους, Γροντής (67′ Τσέλιος), Μπουρσέλης (77′ Μπουτσάκης), Κουατέγκ (65′ Κουατέγκ), Έφορντ, Ροβίθης.

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Πατάπης, Μαυριάς (81′ Λινάρδος), Ιντζόγλου, Κολ, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (73′ Μασούρας), Μωραϊτης, Τσελεπίδης.