Ακόμη μία ήττα, την όγδοη σε δέκα αγώνες, γνώρισε η Νόριτς. Τα «καναρίνια» ηττήθηκαν με 2-1 από τη Λιντς στο «Κάροου Ρόουντ», παραμένοντας στην τελευταία θέση της Premier League και χωρίς νίκη, ακόμα, στο πρωτάθλημα. Στον πάγκο βρέθηκαν στο ξεκίνημα του αγώνα οι Χρήστος Τζόλης και Δημήτρης Γιαννούλης, με τον Έλληνα διεθνή εξτρέμ να περνάει ως αλλαγή στο 69ο λεπτό. Όταν, όμως, το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί.

Τα «παγώνια» προηγήθηκαν με μια εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ραφίνια στο 56’, όμως η Νόριτς ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα. Από κόρνερ του Μιλό Ράσικα, ο Άντριου Ομομπαμιντέλε πήδησε ψηλότερα απ’ όλους για το 1-1.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα, με σκόρερ τον Ροντρίγκο – γκολ στο οποίο φέρει σημαντικό μερίδιο ευθύνης ο τερματοφύλακας Τιμ Κρουλ. Το 1-2 έμεινε μέχρι τέλους, χαρίζοντας στην ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα το δεύτερο φετινό «τρίποντο».