Η Αϊντχόφεν αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Ντεν Χάαγκ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος, αφού δέχθηκε την ισοφάριση στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27΄ με τον Αντεκάνιε, αλλά η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League ισοφάρισε στο 51΄ με τον Μάλεν και στο 76΄ πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον ίδιο παίκτη. Όμως η Ντεν Χάαγκ κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τον Κράμερ και να αφήσει την Αϊντχόφεν τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Άγιαξ.

Η σύνθεση της Αϊντχόφεν (Ρότζερ Σμιντ): Εμβογκό, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75′ Ντάμφρις), Μποσκάγκλι, Μαξ, Σανγκαρέ, Ροσάριο, Τόμας (75′ Φερέιρα Ντος Σάντος), Βέρτεσεν (61′ Ιχατάρεν), Ζάχαβι (85′ Γκουτιέρες), Μάλεν.