Η Παναχαϊκή και ο Απόλλων Σμύρνης γνώρισαν ήττες από Χανιά και Επισκοπή, αντίστοιχα, για την 25η αγωνιστική του Νότιου Ομίλου στη Football League και έτσι η ΑΕΚ που νίκησε την Καλλιθέα, αύξησε την διαφορά της μία αγωνιστική πριν από το φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Η Παναχαϊκή έχασε με 2-1 από τα Χανιά στην Πάτρα και έμεινε στο 46 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κοντέων στο 28’, ενώ η Παναχαϊκή απάντησε στο 36’ με τον Μαρουκάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 56’ ο Καραγιάννης. Οι Αχαιοί ολοκλήρωσαν το ματς με 9 παίκτες καθώς στο 90′ αποβλήθηκε ο Χούσα και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάργας.

Ο Απόλλων Σμύρνης γνώρισε την ήττα με 3-1 από την Επισκοπή στα Χανιά. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Νικόλτση στο 32′ και στο 60’ ο Βιγιαφάνε με πέναλτι πέτυχε το 2-0. Στο 68’ ο Ανγκούλο μείωσε σε 2-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77’ ο Βιτώρος.

Νότιος Όμιλος

Η 25η αγωνιστική:

Κυριακή 29 Μαρτίου
Παναχαϊκή-Χανιά 1-2 (36′ Μαρουκάκης – 28′ Κοντέων, 56′ Καραγιάννης)
Καλλιθέα-ΑΕΚ 0-2 (31′ Ντούνης, 48′ Κρισάντους)
Άλιμος-Φωστήρας 2-0 (18′ Ιωάννου, 71′ Μπεριέξ)
Παναιγιάλειος-Ερμιονίδα 3-0 (38′ Ιωάννου, 53′ Φουρτάδο, 90′ Ουρτάδο)
Επισκοπή-Απόλλων Σμύρνης 3-1 (36′ Νικόλτσης, 60′ πεν. Βιγιαφάνε, 77′ Βιτώρος – 68′ Ανγκούλο)
Ηρακλής Ψαχνών – Πανηλειακός 0-3 (α.α.)