Τα Χανιά επικράτησαν 1-0 στο Σεραφίδειο της ΑΕΚ Β΄, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στον Β΄ Όμιλο της Super League 2. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημείωσε στο 48΄ ο Μπουτσάκης, κι ενώ η Ένωση αγωνιζόταν από το τέλος του α΄ ημιχρόνου με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Παρρά. Η κρητική ομάδα έχασε και πέναλτι με τον Μάναλη στο 78΄ (απέκρουσε ο τερματοφύλακας Γκίνης).

15. ΠΑΟ Ρουφ 11 0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens KallitheaFC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – AthensKallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).

**Με αφαίρεση τριών (3) βαθμών τιμωρήθηκε ο ΠΑΣΑ Ηρόδοτος από το Διαιτητικό Δικαστήριο.