Το πανόραμα του Μουντιάλ

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2022, 23:13
Το πανόραμα του Μουντιάλ

Σε εξέλιξη βρίσκεται το Μουντιάλ του 2022 στο Κατάρ, το οποίο ολοκληρώνεται την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου με τον μεγάλο τελικό. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Η φάση των ομίλων

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

Αγγλία – Ιράν 6-2

Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2

ΗΠΑ – Ουαλία 1-1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2

Δανία – Τυνησία 0-0

Μεξικό – Πολωνία 0-0

Γαλλία – Αυστραλία 4-1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

Μαρόκο – Κροατία 0-0

Γερμανία – Ιαπωνία 1-2

Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0

Βέλγιο – Καναδάς 1-0

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

Ελβετία – Καμερούν 1-0

Ουρουγουάη – Νότια Κορέα 0-0

Πορτογαλία – Γκάνα 3-2

Βραζιλία – Σερβία 2-0

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

Ουαλία – Ιράν 0-2

Κατάρ – Σενεγάλη 1-3

Ολλανδία – Εκουαδόρ 1-1

Αγγλία – ΗΠΑ 0-0

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

Τυνησία – Αυστραλία 0-1

Πολωνία – Σαουδική Αραβία 2-0

Γαλλία – Δανία 2-1

21:00 Αργεντινή – Μεξικό 2-0

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1

Βέλγιο – Μαρόκο 0-2

Κροατία – Καναδάς 4-1

Ισπανία – Γερμανία 1-1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

Καμερούν – Σερβία 3-3

Νότια Κορέα – Γκάνα 2-3

Βραζιλία – Ελβετία 1-0

Πορτογαλία – Ουρουγουάη 2-0

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

Εκουαδόρ– Σενεγάλη 1-2

Ολλανδία – Κατάρ 2-0

Ιράν – ΗΠΑ 0-1

Ουαλία – Αγγλία 0-3

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Αυστραλία – Δανία 1-0

Τυνησία – Γαλλία 1-0

Πολωνία – Αργεντινή 0-2

Σαουδική Αραβία – Μεξικό 1-2

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Καναδάς – Μαρόκο 1-2

Κροατία – Βέλγιο 0-0

Ιαπωνία – Ισπανία 2-1

Κόστα Ρίκα – Γερμανία 2-4

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

Γκάνα – Ουρουγουάη 0-2

Νότια Κορέα – Πορτογαλία 2-1

Σερβία – Ελβετία 2-3

Καμερούν – Βραζιλία 1-0

Οι βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Oλλανδία 7 3 5-1
Σενεγάλη 6 3 5-4
Ισημερινός 4 3 4-3
Κατάρ 0 3 1-7

 

2ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Αγγλία 7 3 9-2
HΠΑ 5 3 2-1
Ιράν 3 3 4-7
Ουαλία 1 3 1-6

 

3ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Αργεντινή 6 3 5-2
Πολωνία 4 3 2-2
Μεξικό 4 3 2-3
Σαουδική Αραβία 3 3 3-5

 

4ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Γαλλία 6 3 6-3
Αυστραλία 6 3 3-4
Τυνησία 4 3 1-1
Δανία 1 3 1-3

 

5ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Ιαπωνία 6 3 4-3
Ισπανία 4 3 9-3
Γερμανία 4 3 6-5
Κόστα Ρίκα 3 3 3-11

 

6ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Μαρόκο 7 3 4-1
Κροατία 5 3 4-1
Βέλγιο 4 3 1-2
Καναδάς 0 3 1-7

 

7ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Βραζιλία 6 3 3-1
Ελβετία 6 3 4-3
Καμερούν 4 3 4-4
Σερβία 1 3 5-8

 

8ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Πορτογαλία 6 3 6-4
Νότια Κορέα 4 3 4-4
Ουρουγουάη 4 3 2-2
Γκάνα 3 3 5-7

 

Η φάση των νοκ άουτ

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

Ολλανδία – ΗΠΑ 3-1

Αργεντινή – Αυστραλία 2-1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Γαλλία – Πολωνία 3-1

Αγγλία – Σενεγάλη 3-0

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

Ιαπωνία – Κροατία 1-3 πεν. (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση)

Βραζιλία – Νότια Κορέα 4-1

Τρίτη  6 Δεκεμβρίου

Μαρόκο – Ισπανία 3-0 πεν. (0-0 η κανονική διάρκεια και η παράταση)

Πορτογαλία – Ελβετία 6-1

Προημιτελικά

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Kροατία- Βραζιλία (Στάδιο Education City, Ντόχα)

21:00 Ολλανδία – Αργεντινή (Στάδιο Lusail, Lusail)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο - Πορτογαλία (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

21:00 Γαλλία – Αγγλία (Στάδιο Lusail, Lusail)

Ημιτελικά

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58 (Στάδιο Lusail, Lusail)

21:00 SF2: W59 – W60 (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Τελικός (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2022, 23:21