Πολλά παράπονα από την απόδοση των παικτών του στο ματς με τον Προμηθέα είχε ο προπονητής του Περιστερίου, Αργύρης Πεδουλάκης, με τον έμπειρο τεχνικό να στέκεται στην απαράδεκτη, όπως τη χαρακτήρισε, εικόνα της ομάδας του στο τρίτο δεκάλεπτο του ματς με τους Αχαιούς, οι οποίοι ως γνωστον πήραν τη νίκη με 75-58 σκορ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο «Άρτζι»:

«Νομίζω ότι είναι το τέταρτο παιχνίδι σχεδόν, αν εξαιρέσεις τα τελευταία 15’ με το Στρασβούργο, που παρουσιάζουμε την ίδια εικόνα, όπως αυτήν του τρίτου 10λεπτου.

Σε αυτό το χρονικό σημείο κάνουμε εύκολα λάθη, χάνουμε τα ριμπάουντ και, όταν περνάει λίγο μπροστά ο αντίπαλος, τα παρατάμε και δεν έχουμε το μαχητικό πνεύμα για να μείνουμε ενωμένοι και ήρεμοι για να ‘γυρίσουμε’ το παιχνίδι.

Θα προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε αυτό, θέλουμε δουλειά, αλλά θα τα καταφέρουμε».