Με τρία γκολ του Μπάκα και απόκρουση του Τζίτζι Ντοναρούμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μίλαν επικράτησε 3-2 της Τορίνο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Ιταλίας.

Στο 38’ ο Κολομβιανός άνοιξε το σκορ για τους «ροσονέρι», ενώ ο Μπελτότι στο 48’ ισοφάρισε. Δύο λεπτά μετά ο Μπάκα σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ στο 62’ με πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1, ολοκληρώνοντας το δικό του χατ-τρικ.

Η Τορίνο μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπασέλι, ενώ τρία λεπτά μετά ο Παλέτα έκανε πέναλτι, πήρε κόκκινη κάρτα και έδωσε την ευκαιρία στην Τορίνο να ισοφαρίσει. Ο Μπελότι ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο 17χρονος Ντοναρούμα απέκρουσε και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του.