Η Νιουκάστλ… έκανε το λάθος να προηγηθεί στο «Ολντ Τράφορντ», με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να «απαντά» με τέσσερα γκολ και με το εμφατικό 4-1 να φτάνει στην άνετη νίκη, στο προτελευταίο χρονικά σημερινό ματς της Boxing Day της Πρέμιερ Λιγκ.

Το γκολ του Λονγκσταφ στο 17΄ όχι μόνο δεν επηρέασε τους «μπέμπηδες», αντίθετα, τους πείσμωσε περισσότερο και πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο είχαν φέρει τα πάνω κάτω με 3 τρία μέσα σε 18 λεπτά. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο δεύτερο μέρος ο Μαρσιάλ «σφράγισε» με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την επιστροφή των «κόκκινων διαβόλων» στις νίκες μετά την ήττα από την Γουότφορντ.

Η 19η αγωνιστική:

Τότεναμ-Μπράιτον 2-1 (53` Κέιν, 72` Άλι – 37` Γουέμπστερ)

Μπόρνμουθ-Άρσεναλ 1-1 (35΄ Γκόσλινγκ – 64΄ Ομπαμεγιάνγκ)

Άστον Βίλα-Νόριτς 1-0 (64΄ Χουριχέιν)

Τσέλσι-Σαουθάμπτον 0-2 (31΄ Ομπαφέμι, 73΄ Ρέντμοντ)

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 2-1 (68΄ Κουγιατέ, 90΄ Αγιού – 57΄ Σνόντγκρας)

Έβερτον-Μπέρνλι 1-0 (80΄ Κάλβερτ-Λιούιν)

Σέφιλντ Γιουν.-Γουότφορντ 1-1 (36΄ πεν. Νόργουντ – 27΄ Ντεουλοφέου)

Μάντσεστερ Γ.-Νιούκαστλ 4-1 (24΄,51΄ Μαρσιάλ, 36΄ Γκρίνγουντ, 41΄ Ράσφορντ – 17΄ Λόνγκσταφ)

Λέστερ-Λίβερπουλ 22:00