Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «στραβοπάτησε» στον εκτός έδρας αγώνα της με την Λιντς στο πλαίσιο της 33η ημέρας του αγγλικού πρωταθλήματος, σφού παραχώρησε ισοπαλία χωρίς τέρματα (0-0) και πλέον η πορεία της συμπολίτισσάς της Σίτι για την κατάκτηση του τίτλου γίνεται ευκολότερη αφού έχει αποσπαστεί στην κορυφή με δέκα βαθμούς διαφορά.

Νωρίτερα, η Μπέρνλι έκανε την μεγάλη έκπληξη, αφού νίκησε με το ευρύ 4-0 εκτός έδρας την Γουλβς και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα για την παραμονή της στην premier league.

Τέλος το βράδυ της Κυριακής η Γουέστ Μπρομ δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας με 2-2 σκορ απέναντι στην Άστον Βίλα κι έτσι ο υποβιβασμός της στην Championship φαντάζει πια δεδομένος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9΄ με πέναλτι του Ελ Γκαζί, αλλά ο Περέιρα έκανε το 1-1 στο 23΄, επίσης από τα 11 βήματα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 47΄ με αυτογκόλ του Μινγκς, ωστόσο οι «χωριάτες» εν τέλει βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ντέιβις.