Η Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ γνώρισε την δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια του Σαμπιονά. Η ομάδα του «πριγκιπάτου» μετά την ήττα με 2-1 από την Λοριάν στην πρεμιέρα, έχασε με το βαρύ 4-1 από την Μπορντό, η οποία όμως είχε την εύνοια της διαιτησίας. Οι «Γιρονδίνοι» πέτυχαν το δύο στα δύο και είναι στην κορυφή του Σαμπιονά με 6 βαθμούς, όσους έχει και η Σεντ Ετιέν.

Η Μονακό προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (44’) με τον Μπερμπάτοφ, όμως η Μπορντό στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε δύο πέναλτι, πέτυχε ακόμα ένα γκολ από θέση οφσάιντ και τελικά έφτασε στη νίκη. Στο 48’ ισοφάρισε ο Ρολάν, ενώ το 2-1 πέτυχε στο 61’ ο Σαλά με πέναλτι. Ακολούθησε το γκολ του Ρολάν στο 65’ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 75’ ο Καζρί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.