Μία ισοπαλία που μοιάζει περισσότερο με νίκη, όπως εξελίχθηκε το ματς, απέσπασε το Σάββατο η Λάτσιο στο εντός έδρας παιχνίδι της με την Αταλάντα (3-3), για την 8η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, με ηγέτη τον Λούις Μουριέλ που πέτυχε δύο γκολ, αλλά στην επανάληψη η ομάδα της Ρώμης κατάφερε με δύο πέναλτι του Τσίρο Ιμόμπιλε, το ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα, να σώσει τον βαθμό, σε ένα ματς που έμοιαζε χαμένο!

Λάτσιο: Στρακόσα, Λουίς Φελίπε, Ατσέρμπι, Ράντου (79′ Καϊσέδο), Μάρουσιτς (45′ Πάτρικ), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Παρόλο (45′ Κατάλντι), Λουίς Αλμπέρτο, Λούλιτς, Ιμόμπιλε, Κορέα

Αταλάντα: Γκολίνι, Τόλοϊ, Παλομίνο, Μασιέλο (74′ Κιάερ), Χατεμπόερ, Φρόιλερ, Πάσαλιτς (60′ Ντε Ρόον), Γκοσέν, Μαλινόβσκι, Γκόμεζ, Μουριέλ (68′ Ίλισιτς)