Δεν μπορεί να σηκώσει… κεφάλι η Λάτσιο μετά την επανέναρξη της Serie A…

Λίγες ημέρες μετά την ήττα στο «Βία ντελ Μάρε» (1-2) από τη Λέτσε, οι πρωτευουσιάνοι γνώρισαν νέα ήττα, στο «Ολίμπικο» αυτή τη φορά και με το ίδιο σκορ, από τη Σασουόλο, στην εναρκτήρια συνάντηση της 32ης αγωνιστικής.

Οι «λατσιάλι» έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν από την πρωτοπόρο Γιουβέντους στο -4, έστω με παιχνίδι περισσότερο και κατά συνέπεια κινδυνεύουν να βρεθούν ακόμη και τέταρτοι, αν νικήσουν οι Αταλάντα και Ίντερ!

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Λουίς Αλμπέρτο, αλλά το συγκρότημα από την Εμίλια-Ρομάνια ανέκαμψε στο δεύτερο μέρος και αφού ισοφάρισε με τον Τζάκομο Ρασπαντόρι, έφτασε στους τρεις βαθμούς με το γκολ του Φραντσέσκο Καπούτο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.