H Γρανάδα νίκησε το Σάββατο 1-0 τη Σεβίλλη, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, πανηγυρίζοντας την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Estadio Nuevo Los Cármenes.

Το γκολ που επέτρεψε στην αντίπαλο του ΠΑΟΚ στον 5ο όμιλο του Europa League (μαζί με τις Ομόνοια και Αιντχόφεν), να φτάσει στο «τρίποντο» το σημείωσε (82΄) ο 22χρονος Γιεντέρ Ερέρα από τη Βενεζουέλα, που στο 60’ είχε αντικαταστήσει τον Γκονάλος.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζόρνταν της Σεβίλλης.

H σύνθεση της Γρανάδα: Ρουί Σίλβα-Φουλκιέρ, Γκέρμαν Σάντσες, Ντομίγκος Ντουάρτε (44΄Βαγιέχο), Νέβα- Γκονάλος (60’ Ερέρα), Μίγια- Πουέρτας, Μοντόρο (75’ Βίκο), Κέντεντι (60’ Ματσίς)-Σολδάνο (74΄Σουάρες).