Η Τότεναμ επικράτησε σήμερα στο γήπεδο της με 2-0 της Γουλβς, για την 36η ημέρα του πρωταθλήματος της Premier League, και ενίσχυσε την προσπάθεια της για να συμμετάσχει στο Europa League της επόμενης περιόδου.

Η ομάδα του Λονδίνου έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Κέιν (45′) και Χόιμπιεργκ (62′).

Νωρίτερα, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε στο τελευταίο 15λεπτο να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, στην έδρα της, κόντρα στην Αστον Βίλα με 3-2.

Η ομάδα του Ρόι Χόντγκσον βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό (ΜακΓκιν), ισοφάρισε στο 32′ με τον Μπεντέκε, δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Μπέρμιγχαμ προηγήθηκε ξανά με τον Ελ Γκάζι, και στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Λονδίνου αντεπιτέθηκε και πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Ζαχά (76′) και Μίτσελ (84′).