Την 6η ήττα τους στα τελευταία οχτώ ματς γνώρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς (27-19) από τους Ατλάντα Χοκς με 121-114, παρά την τρομερή προσπάθεια του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο ηγέτης των πρωταθλητών του ΝΒΑ τελείωσε το ματς με 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, μία τάπα, σε ένα βράδυ που παρουσιάστηκε σχετικά «άστοχος» για τα δεδομένα.

Ωστόσο, οι Μιλγουόκι Μπακς κατέρρευσαν στα τελευταία έξι λεπτά του αγώνα. Οι Χοκς, έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, κυνηγούσαν στο σκορ με 100-91, κατάφεραν ένα επί μέρους 30-14 στο διάστημα που απέμενε για να φτάσουν σε μία νίκη-καρμπόν όπως είχαν κάνει και το Νοέμβριο. Παράλληλα, «έσπασαν» δύο ρεκόρ: Το πρώτο αφορά τις πέντε σερί ήττες και το δεύτερο τις 10 σερί ήττες στην έδρα τους.

Ξεχώρησε και ο Κρις Μίντλετον που είχε 34 πόντους (4/9 τριπ., 7/12 διπ., 8/8 βολές, 7 ριμπ., 4 ασίστ), ενώ double double έκανε ο Μπόμπι Πόρτις με 13 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.