Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (31/7)

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021, 00:04
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (31/7)

Σε πλήρη εξέλιξη συνεχίζονται το Σάββατο 31 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 27 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Σάββατο 31 Ιουλίου

Τοξοβολία

Άνδρες

03:30 Προκριματικά

08:45 Προημιτελικά, ημιτελικά, μικρός τελικός, τελικός

Στίβος

Γυναίκες

03:00

400μ. εμπόδια προκριματικά

Δισκοβολία προκριματικά

100μ. εμπόδια προκριματικά

13:00

100μ. ημιτελικά

800μ. ημιτελικά

100μ. τελικός

Άνδρες

03:00

Σφαιροβολία προκριματικά

800μ. προκριματικά

100μ. προκριματικά

13:00

Μήκος προκριματικά

100μ. προκριματικά

Δισκοβολία τελικός

Μεικτό

13:00

4Χ400μ.

Μπάντμιντον

Γυναίκες

03:00 Διπλό ημιτελικά

12:00 μονό ημιτελικά

Άνδρες

03:00 Μονό προημιτελικός

12:00 Διπλό μικρός τελικός

12:00 Διπλό τελικός

Μπέιζμπολ

06:00 Ιαπωνία-Μεξικό

13:00 Ν. Κορέα-ΗΠΑ

Μπάσκετ

Άνδρες

04:00 Ιράν-Γαλλία

07:40 Ιταλία-Νιγηρία

11:20 Αυστραλία-Γερμανία

15:00 ΗΠΑ-Τσεχία

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Βραζιλία-ΗΠΑ

04:00 Λετονία-Κένυα

11:00 Lucky Loser

14:00 Lucky Loser

Άνδρες

05:00 Ιαπωνία-Γερμανία

09:00 Λετονία-Μεξικό

10:00 Ρωσία-Τσεχία

15:00 Lucky Loser

16:00 Lucky Loser

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00

69-75κ. προημιτελικά

54-57κ. ημιτελικά

11:00

69-75κ. προημιτελικά

54-57κ. ημιτελικά

Άνδρες

05:00

48-52κ. φάση 16

57-63κ. φάση 16

11:00

48-52κ. φάση 16

57-63κ. φάση 16

BMX

Γυναίκες

04:10 Προκριματικά

Άνδρες

05:10 Προκριματικά

Καταδύσεις

Γυναίκες

09:00 3μ. βατήρας ημιτελικά

Ιππασία

14:30 Ομαδικό ντρεσάζ

Ξιφασκία

Γυναίκες

04:00 Σπάθη (φάση 16, προημιτελικά, ημιτελικά)

12:30 Σπάθη μικρός τελικός

13:30 Σπάθη τελικός

Ποδόσφαιρο

Άνδρες

11:00 Ισπανία-Ακτή Ελεφαντοστού

12:00 Ιαπωνία-Ν. Ζηλανδία

13:00 Βραζιλία-Αίγυπτος

14:00 Ν. Κορέα-Μεξικό

Γκολφ

01:30 Άνδρες

Χάντμπολ

03:00 Αγκόλα-Ιαπωνία

05:00 Μαυροβούνιο-Ν. Κορέα

08:15 Ρωσία-Γαλλία

10:15 Βραζιλία-Σουηδία

13:30 Ουγγαρία-Ισπανία

15:30 Νορβηγία-Ολλανδία

Χόκεϊ

03:30 Κίνα-Ν. Ζηλανδία

04:00 Ιαπωνία-Ισπανία

05:45 Αργεντινή-Αυστραλία

06:15 Ινδία-Ν. Αφρική

12:30 Γερμανία-Ολλανδία

14:45 Ιρλανδία-Μ. Βρετανία

Τζούντο

05:00 Μεικτό ομαδικό (προκριματικά, προημιτελικά, ρεπεσάζ, ημιτελικά)

11:00 Μεικτό ομαδικό μικρός τελικός

11:00 Μεικτό ομαδικό τελικός

Ράγκμπι

Γυναίκες

03:00 Θέσεις 11-12

03:30 Θέσεις 9-10

04:00 Θέσεις 5-8

04:30 Θέσεις 5-8

05:00 Ημιτελικός

05:30 Ημιτελικός

10:30 Θέσεις 7-8

11:00 Θέσεις 5-6

11:30 Μικρός τελικός

12:00 Τελικός

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:00 49er, RS:X

Άνδρες

06:00 49er, RS:X, Finn

Μεικτό

06:00 Nacra 17

Σκοποβολή

Γυναίκες

06:00 50μ. καραμπίνα προκριματικά

10:00 50μ. καραμπίνα τελικός

Μεικτό

03:00 Τραπ προκριματικά

07:30 Τραπ μικρός τελικός

08:00 Τραπ τελικός

Ιστιοσανίδα

01:00 Αγώνας

Κολύμβηση

Γυναίκες

04:30

200μ. ύπτιο τελικός

800μ. ελεύθερο τελικός

50μ. ελεύθερο ημιτελικός

Άνδρες

04:30

100μ. πεταλούδα τελικός

50μ. ελεύθερο ημιτελικός

Μεικτό

4Χ100μ. μεικτό τελικός

Τένις

Γυναίκες

06:00

Μονό μικρός τελικός

Μονό τελικός

Διπλό μικρός τελικός

Άνδρες

06:00 Μονό μικρός τελικός

Μεικτό

06:00 Μικρός τελικός

Τραμπολίνο

Άνδρες

07:00 Προκριματικά

08:50 τελικός

Τρίαθλο

01:30 Μεικτό – τελικός

Βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Δομινικανή Δημοκρατία-Κένυα

05:05 ΗΠΑ-Ρωσία

08:20 Αργεντινή-Τουρκία

10:25 Σερβία-Βραζιλία

13:40 Ιαπωνία-Ν. Κορέα

15:45 Κίνα-Ιταλία

Πόλο

Άνδρες

04:00 Μαυροβούνιο-Καζακστάν

05:30 Αυστραλία-Ισπανία

08:00 ΗΠΑ-Ουγγαρία

09:30 Κροατία-Σερβία

12:20 Ιταλία-Ιαπωνία

13:50 Ν. Αφρική-Ελλάδα

Άρση Βαρών

Άνδρες

05:50 81κ. προκριματικά

05:50 96κ. προκριματικά

09:50 81κ. τελικός

13:50 96κ. τελικός

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021, 00:04