Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τρίτης (3/8)

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 2 Αυγούστου 2021, 22:43
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τρίτης (3/8)

Σε πλήρη εξέλιξη συνεχίζονται την Τρίτη 3 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 21 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Τρίτη 3 Αυγούστου

Ενόργανη γυμναστική

Γυναίκες

11:48 Δοκός ισορροπίας – τελικός

Άνδρες

11:00 Παράλληλοι ζυγοί – τελικός

12:37 Μονόζυγο – τελικός

Συγχρονισμένη κολύμβηση

12:30 Ντουέτο

Στίβος

Γυναίκες

03:20 Ακόντιο προκριματικά

03:45 400μ. προκριματικά

04:50 μήκος τελικός

14:35 σφυροβολία τελικός

15:25 800μ. τελικός

15:50 200μ. τελικός

Άνδρες

03:00 Τριπλούν προκριματικά

03:05 1.500μ. προκριματικά

05:05 200μ. προκριματικά

06:20 400μ. εμπόδια τελικός

13:10 110μ. εμπόδια προκριματικά

13:15 σφαιροβολία προκριματικά

13:20 επί κοντώ τελικός

14:00 5.000μ. προκριματικά

14:50 200μ. ημιτελικά

Μπέιζμπολ

13:00 Ρεπεσάζ

Μπάσκετ

Άνδρες

04:00 Προημιτελικά

07:40 Προημιτελικά

11:20 Προημιτελικά

15:00 Προημιτελικά

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Προημιτελικά

04:00 Προημιτελικά

15:00 Προημιτελικά

16:00 Προημιτελικά

Πυγμαχία

Γυναίκες

06:35 57-60κ. προημιτελικά

07:00 54-57κ. τελικός

11:00 57-60κ. προημιτελικά

Άνδρες

05:00 48-52κ. προημιτελικά

05:30 52-57κ. ημιτελικά

05:48 57-63κ. προημιτελικά

06:18 81-91κ. ημιτελικά

11:30 48-52κ. προημιτελικά

12:00 52-57κ. ημιτελικά

12:30 57-63κ. προημιτελικά

12:50 81-91κ. ημιτελικά

13:05 63-69κ. τελικός

Κανό

Γυναίκες

03:30 200μ. ατομικό ημιτελικά

04:23 500μ. διπλό ημιτελικά

05:30 200μ. ατομικό τελικός

06:40 500μ. διπλό τελικός

Άνδρες

03:44 1.000μ. διπλό ημιτελικά

04:00 1.000μ. ατομικό ημιτελικά

05:46 1.000μ. διπλό τελικός

06:20 1.000μ. ατομικό τελικός

Ποδηλασία

Γυναίκες

09:30 καταδίωξη προκριματικά

11:05 καταδίωξη προκριματικά

11:19 καταδίωξη μικρός τελικός

11:26 καταδίωξη τελικός

Άνδρες

09:58 ομαδικό σπριντ προκριματικά

10:22 καταδίωξη προκριματικά

11:41 ομαδικό σπριντ μικρός τελικός

11:44 ομαδικό σπριντ τελικός

Καταδύσεις

Άνδρες

04:00 3μ. βατήρας ημιτελικά

09:00 3μ. βατήρας τελικός

Ιππασία

13:00 Άλμα προκριματικά

Ποδόσφαιρο

11:00 Ημιτελικός

14:00 Ημιτελικός

Χάντμπολ

Άνδρες

03:30 Προημιτελικός

07:15 Προημιτελικός

11:00 Προημιτελικός

14:45 Προημιτελικός

Χόκεϊ

Άνδρες

04:30 Ημιτελικός

13:00 Ημιτελικός

Ιστιοπλοΐα

Enoshima Yacht Harbour (08:30-10:55)

Finn ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

Foiling Nacra 17 μεικτό (κούρσα μεταλλίων)

Finn ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Foiling Nacra 17 μεικτό (απονομή μεταλλίων)

Enoshima Yacht Harbour (06:00-12:00)

470 ανδρών

470 γυναικών

49er FX γυναικών (κούρσα μεταλλίων)

49er ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

49er FX γυναικών (απονομή μεταλλίων)

49er ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Αναρρίχηση

Άνδρες

11:00 ταχύτητα προκριματικά

12:00 Bouldering προκριματικά

15:10 Lead προκριματικά

Πινγκ Πονγκ

Γυναίκες

04:00 Ομαδικό προημιτελικά

08:30 Ομαδικό προημιτελικά

13:30 Ομαδικό ημιτελικά

Άνδρες

04:00 Ομαδικό προημιτελικά

08:30 Ομαδικό προημιτελικά

Βόλεϊ

03:00 Προημιτελικός

07:00 Προημιτελικός

11:00 Προημιτελικός

15:30 Προημιτελικός

Πόλο

Γυναίκες

08:00 Προημιτελικός

09:30 Προημιτελικός

12:20 Προημιτελικός

13:50 Προημιτελικός

Άρση Βαρών

Άνδρες

07:50 109κ.προκριματικά

13:50 109κ. τελικός

Πάλη

Γυναίκες

05:00 68κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 68κ. ελευθέρα προκριματικά – προημιτελικά

12:15 62κ. ελευθέρα Ημιτελικοί – μικρός τελικός – τελικός

Άνδρες

05:00 77κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

05:00 97κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

05:30 67κ. ελληνορωμαϊκής προκριματικά – προημιτελικά

05:3087κ. ελληνορωμαϊκής προκριματικά – προημιτελικά

12:15 67κ. ελληνορωμαϊκής Ημιτελικοί

12:15 87κ. ελληνορωμαϊκής Ημιτελικοί

12:15 77κ. ελληνορωμαϊκής μικρός τελικός – τελικός

12:15 97κ. ελληνορωμαϊκής μικρός τελικός – τελικός

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 2 Αυγούστου 2021, 22:43