Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τετάρτης (28/7)

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 28 Ιουλίου 2021, 00:04
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τετάρτης (28/7)

Με αμείωτη ένταση συνεχίζονται την Τετάρτη 28 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 27 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

28 Ιουλίου

3Χ3 Μπάσκετ

Γυναίκες

11:00 Ημιτελικός

12:10 Ημιτελικός

14:45 Μικρός τελικός

15:55 Τελικός

Άνδρες  

11:30 Ημιτελικός

12:40 Ημιτελικός

15:15 Μικρός τελικός

16:25 Τελικός

Τοξοβολία

Γυναίκες

03:30 Φάση 32-Φάση 16

10:00 Φάση 32-Φάση 16

Άνδρες

03:30 Φάση 32-Φάση 16

10:00 Φάση 32-Φάση 16

Γυμναστική

Άνδρες

13:15 Τελικοί

Μπάντμιντον

Γυναίκες

03:00 Μονό

Άνδρες

12:00 Μονό

Μεικτό

03:00 Προημιτελικά

Μπέιζμπολ

06:00 Δομινικανή Δημοκρατία-Ιαπωνία

Μπάσκετ

Άνδρες

04:00 Νιγηρία-Γερμανία

07:40 ΗΠΑ-Ιράν

11:20 Ιταλία-Αυστραλία

15:00 Τσεχία-Γαλλία

Μπιτς βόλεϊ

Άνδρες

03:00 ΗΠΑ-Ισπανία

11:00 Ισπανία-Αυστραλία

14:00 Κατάρ-Ιταλία

16:00 Νορβηγία-Ρωσία

Γυναίκες

04:00 Ιαπωνία-Ελβετία

05:00 Βραζιλία-Λετονία

09:00 Γερμανία-Τσεχία

10:00 Ρωσία-Κούβα

15:00 Αυστραλία-Ιταλία

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00

54-57κ. Προημιτελικοί

69-75κ. Φάση 16

11:00

54-57κ. Προημιτελικοί

69-75κ. Φάση 16

Άνδρες

05:00

52-57κ. Φάση 16

75-81κ. Φάση 16

11:00

52-57κ. Φάση 16

75-81κ. Φάση 16

Κανό-σλάλομ

Γυναίκες

07:00 Προκριματικά κανό

08:57 Προκριματικά κανό

Άνδρες

07:47 Προκριματικά καγιάκ

09:47 Προκριματικά καγιάκ

Ποδηλασία δρόμου

Γυναίκες

05:30 Τελικός

Άνδρες

08:00 Τελικός

Καταδύσεις

Άνδρες

09:00 3μ. συγχρονισμένες καταδύσεις τελικός

Ιππασία

11:30 Τελικός ντρεσάζ

Ξιφασκία

Άνδρες

04:00

Σπάθη (Φάση 16, Προημιτελικά, ημιτελικοί, θέσεις 5-6, θέσεις 7-8)

12:30

Σπάθη (Μικρός τελικός, τελικός)

Ποδόσφαιρο

11:00 Γερμανία-Ακτή Ελεφαντοστού

11:00 Σ. Αραβία-Βραζιλία

11:30 Ρουμανία-Ν. Ζηλανδία

11:30 Ν. Κορέα-Ονδούρα

14:00 Αυστραλία-Αίγυπτος

14:00 Ισλανδία-Αργεντινή

14:30 Ν. Αφρική-Μεξικό

14:30 Γαλλία-Ολλανδία

Χάντμπολ

03:00 Δανία-Μπαχρέιν

05:00 Σουηδία-Πορτογαλία

08:15 Ιαπωνία-Αίγυπτος

10:15 Νορβηγία-Αργεντινή

13:30 Βραζιλία-Ισπανία

15:30 Γαλλία-Γερμανία

Χόκεϊ

Άνδρες

14:30 Ιαπωνία-Ισπανία

15:30 Αυστραλία-Ν. Ζηλανδία

Γυναίκες

03:30 Ολλανδία-Ν. Αφρική

04:00 Μ. Βρετανία-Ινδία

05:30 Ν. Ζηλανδία-Ισπανία

06:00 Γερμανία-Ιρλανδία

12:30 Ιαπωνία-Αυστραλία

13:00 Αργεντινή-Κίνα

Τζούντο

Γυναίκες

05:00

70κ. Προκριματικά-προημιτελικά

11:00

70κ. ρεπεσάζ-ημιτελικοί-μικρός τελικός-τελικός

Άνδρες

05:00

90κ. Προκριματικά-προημιτελικά

11:00

90κ. ρεπεσάζ-ημιτελικοί-μικρός τελικός-τελικός

Κωπηλασία

Γυναίκες

02:30

Διπλό σκιφ – τελικοί

Τετράκωπος – τελικοί

Οκτάκωπος – ρεπεσάζ

Μονό σκιφ – ημιτελικά

Άνδρες

02:30

Διπλό σκιφ – τελικοί

Τετράκωπος – τελικοί

Οκτάκωπος – ρεπεσάζ

Μονό σκιφ – ημιτελικά

Ράγκμπι

Άνδρες

03:00 Θέσεις 11-12

03:30 Θέσεις 9-10

04:00 Θέσεις 5-8

04:30 Θέσεις 5-8

05:00 Ημιτελικός

05:30 Ημιτελικός

10:30 Θέσεις 7-8

11:00 Θέσεις 5-6

11:30 Μικρός τελικός

12:00 Τελικός

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:00

RS:X – 470 – 49er

Άνδρες

06:00

RS:X – 470 – 49er – Finn

Μεικτό

06:00

Nacra 17

Σκοποβολή

Γυναίκες

03:00 Προκριματικά τραπ

Άνδρες

03:25 Προκριματικά τραπ

Κολύμβηση

Γυναίκες

04:30

200μ. τελικός ελεύθερο

200μ. ημιτελικός πεταλούδα

200μ. μεικτή ατομική τελικός

1.500μ. ελεύθερο τελικός

15:00

100μ. ελεύθερο προκριματικά

200μ. πρόσθιο προκριματικά

4Χ200μ. ελεύθερο προκριματικά

Άνδρες

04:30

100μ. ελεύθερο ημιτελικός

200μ. πεταλούδα τελικός

200μ. πρόσθιο ημιτελικός

4Χ200μ. ελεύθερο τελικός

13:00

200μ. ύπτιο προκριματικά

200μ. μεικτή ατομική προκριματικά

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες

04:00 Μονό προημιτελικά

06:00 Μονό προημιτελικά

09:00 Μονό προημιτελικά

11:00 Μονό προημιτελικά

Άνδρες

05:00 Μονό προημιτελικά

10:00 Μονό προημιτελικά

14:00 Μονό προημιτελικά

14:00 Μονό προημιτελικά

Τένις

Γυναίκες

05:00

Μονό προημιτελικά

Διπλό προημιτελικά

Άνδρες

05:00

Μονό προημιτελικά

Διπλό προημιτελικά

Μεικτό

05:00

Προκριματικά

Βόλεϊ

Άνδρες

03:00 Καναδάς-Ιράν

05:05 ΗΠΑ-Τυνησία

08:20 Αργεντινή-Γαλλία

10:25 Πολωνία-Βενεζουέλα

13:40 Ιαπωνία-Ιταλία

15:45 Βραζιλία-Ρωσία

Πόλο

Γυναίκες

08:00 Ουγγαρία-ΗΠΑ

09:30 Καναδάς-Ν. Αφρική

12:20 Κίνα-Ιαπωνία

13:50 Ολλανδία-Ισπανία

Άρση Βαρών

Άνδρες

07:50 73κ.

 

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 28 Ιουλίου 2021, 00:08