Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Πέμπτης (29/7)

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 29 Ιουλίου 2021, 00:04
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Πέμπτης (29/7)

Με πλήρη δράση συνεχίζονται την Πέμπτη 29 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 24 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

29 Ιουλίου

Τοξοβολία

Γυναίκες

03:30

Φάση των 32 – Φάση των 16

10:00

Φάση των 32 – Φάση των 16

Άνδρες

03:30

Φάση των 32 – Φάση των 16

10:00

Φάση των 32 – Φάση των 16

Γυμναστική

Γυναίκες

13:50 Τελικοί

Μπάντμιντον

Γυναίκες

03:00 Μονό – φάση των 16

11:00 Διπλό – προημιτελικά

Άνδρες

03:00 Διπλό – προημιτελικά

11:00 Μόνο – φάση 16

Μεικτό

03:00 Ημιτελικοί

Μπέιζμπολ

13:00 Ισραήλ-Ν. Κορέα

Μπάσκετ

Γυναίκες

04:00 Καναδάς-Ν. Κορέα

11:20 Ισπανία-Σερβία

Άνδρες

07:40 Σλοβενία-Ιαπωνία

15:00 Ισπανία-Αργεντινή

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 ΗΠΑ-Κένυα

04:00 Καναδάς-Ελβετία

09:00 Γερμανία-Ολλανδία

14:00 Κίνα-Αργεντινή

15:00 Βραζιλία-Καναδάς

Άνδρες

05:00 ΗΠΑ-Αργεντινή

10:00 Τσεχία-Μεξικό

11:00 Ρωσία-Λετονία

16:00 Βραζιλία-Ολλανδία

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00 48-51κ. φάση 16

11:00 48-51κ. φάση 16

Άνδρες

05:00 69-75κ. φάση 16

05:00 +91κ. φάση 16

11:00 69-75κ. φάση 16

11:00 +91κ. φάση 16

Κανό-σλάλομ

Γυναίκες

08:00 Ημιτελικός

09:45 Τελικός

BMX

Γυναίκες

04:00 προημιτελικά

Άνδρες

04:00 προημιτελικά

Ξιφασκία

Γυναίκες

04:50

Ξίφος ασκήσεως (προημιτελικά, ημιτελικά, μικρός τελικός, τελικός)

Γκολφ

01:30 Πρώτος γύρος ανδρών

Χάντμπολ

Γυναίκες

03:00 Ολλανδία-Αγκόλα

05:00 Ισπανία-Βραζιλία

08:15 Ιαπωνία-Ν. Κορέα

10:15 Μαυροβούνιο-Νορβηγία

13:30 Ουγγαρία-Ρωσία

15:30 Σουηδία-Γαλλία

Χόκεϊ

Γυναίκες

12:30 Ισπανία-Κίνα

13:00 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

14:45 Ιαπωνία-Αργεντινή

15:15Ν. Ζηλανδία-Αυστραλία

Άνδρες

03:30 Ινδία-Αργεντινή

04:00 Βέλγιο-Καναδάς

05:45 Ν. Αφρική-Γερμανία

06:15 Ολλανδία-Μ. Βρετανία

Τζούντο

Γυναίκες

05:00

-78κ. προκριματικά, προημιτελικά

11:00

-78κ. ρεπεσάζ, ημιτελικά, μικρός τελικός, τελικός

Άνδρες

05:00

-100κ. προκριματικά, προημιτελικά

11:00

-100κ. ρεπεσάζ, ημιτελικά, μικρός τελικός, τελικός

Κωπηλασία

Γυναίκες - Άνδρες

02:30

Τελικός ΣΤ μονού σκιφ ανδρών

Τελικός ΣΤ μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Ε μονού σκιφ ανδρών

Τελικός Ε μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Α δίκωπου ανδρών

Τελικός Α δίκωπου γυναικών

Απονομή μεταλλίων δίκωπου ανδρών

Τελικός Α διπλού σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών

Απονομή μεταλλίων δίκωπου γυναικών

Τελικός Α διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών

Απονομή μεταλλίων διπλού σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών

Τελικός Β δίκωπου ανδρών

Απονομή μεταλλίων διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών

Τελικός Β δίκωπου γυναικών

Τελικός Β διπλού σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών

Τελικός Β διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών

Τελικός Δ μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Δ μονού σκιφ ανδρών

Ράγκμπι

Γυναίκες

03:00 Γαλλία-Φίτζι

03:30 Καναδάς-Βραζιλία

04:00 ΗΠΑ-Κίνα

04:30 Αυστραλία-Ιαπωνία

05:00 Ρωσία-Μ. Βρετανία

05:30 Ν. Ζηλανδία-Κένυα

Άνδρες

10:30 Καναδάς-Φίτζι

11:00 Γαλλία-Βραζιλία

11:30 Αυστραλία-Κίνα

12:00 ΗΠΑ-Ιαπωνία

12:30 Ν. Ζηλανδία-Μ. Βρετανία

13:00 Ρωσία-Κένυα

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:00

RS:X, Laser, 470

Άνδρες

06:00

RS:X, Laser, 470, Finn

Μεικτό

06:00

Nacra 17

Σκοποβολή

Γυναίκες

03:00 25μ. πιστόλι προκριματικά

03:00 Τραπ προκριματικά

08:30 Τραπ τελικός

Άνδρες

03:50 Τραπ προκριματικά

09:30 Τραπ τελικός

Κολύμβηση

04:30

800μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός)

200μ. πρόσθιο ανδρών (τελικός)

100μ. ελεύθερο γυναικών (ημιτελικοί)

200μ. ύπτιο ανδρών (ημιτελικοί)

200μ. πεταλούδα γυναικών (τελικός)

100μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός)

200μ. πρόσθιο γυναικών (ημιτελικοί)

200μ. μικτή ατομική ανδρών (ημιτελικοί)

4Χ200μ. ελεύθερο γυναικών (τελικός)

13:00

800μ. ελεύθερο γυναικών (προκριματικά)

100μ. πεταλούδα ανδρών (προκριματικά)

200μ. ύπτιο γυναικών (προκριματικά)

4Χ100μ. μικτή ομαδική mixed (προκριματικά)

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες

05:00 Μονό – ημιτελικός

14:00 Μονό – μικρός τελικός

15:00 Μονό – τελικός

Άνδρες

09:00 Μονό – ημιτελικά

Τένις

Γυναίκες

05:00 Μονό – ημιτελικά

05:00 Διπλό – ημιτελικά

Άνδρες

05:00 Μονό – προημιτελικά

Μεικτό

05:00 Προημιτελικά

Βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Ιταλία-Αργεντινή

05:05 Ν. Κορέα-Δομινικανή Δημοκρατία

08:20 Σερβία-Κένυα

10:25 Κίνα-Ρωσία

13:40 Ιαπωνία-Βραζιλία

15:45 ΗΠΑ-Τουρκία

Πόλο

Άνδρες

04:00 Ουγγαρία-Ν. Αφρική

05:30 Ισπανία-Καζακστάν

08:00 ΗΠΑ-Ιταλία

09:30 Κροατία-Μαυροβούνιο

12:20 Ελλάδα-Ιαπωνία

14:50 Σερβία-Αυστραλία

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 29 Ιουλίου 2021, 00:04