Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Παρασκευής (30/7)

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021, 00:23
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Παρασκευής (30/7)

Με αμείωτη δράση συνεχίζονται την Παρασκευή 30 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 27 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Παρασκευή 30 Ιουλίου

Τοξοβολία

Γυναίκες

03:30 Προκριματικά

08:45 Προημιτελικοί, ημιτελικοί, μικρός τελικός, τελικός

Στίβος

Γυναίκες

03:00

800μ. προκριματικά

100μ. προκριματικά

13:00

5.000μ. προκριματικά

Τριπλούν προκριματικά

Σφαίρα προκριματικά

Άνδρες

03:00

3.000μ. στιπλ προκριματικά

Ύψος προκριματικά

Δίσκος προκριματικά

400μ. εμπόδια προκριματικά

13:00

10.000μ. τελικός

Μεικτό

13:00

4Χ400μ. προκριματικά

Μπάντμιντον

Γυναίκες

03:00 Μονό – προημιτελικά

09:30 Μονό – προημιτελικά

Άνδρες

09:30 Διπλό – ημιτελικά

Μεικτό

03:00 Μικρός τελικός

09:30 Τελικός

Μπέιζμπολ

06:00 Μεξικό-Δομινικανή Δημοκρατία

15:00 ΗΠΑ-Ισραήλ

Μπάσκετ

Γυναίκες

04:00 Βέλγιο-Πουέρτο Ρίκο

07:40 ΗΠΑ-Ιαπωνία

11:20 Γαλλία-Νιγηρία

15:00 Κίνα-Αυστραλία

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 ΗΠΑ-Ολλανδία

09:00 Αυστραλία-Ρωσία

11:00 Ισπανία-Κίνα

14:00 Ιταλία-Κούβα

Άνδρες

04:00 Ιταλία-Ελβετία

05:00 Χιλή-Μαρόκο

10:00 Ιταλία-Πολωνία

15:00 Πολωνία-Βραζιλία

16:00 Κατάρ-ΗΠΑ

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00

57-60κ. προκριματικά

64-69κ. προημιτελικά

11:00

57-60κ. προκριματικά

64-69κ. προημιτελικά

Άνδρες

05:00

63-69κ. προημιτελικά

75-81κ. προημιτελικά

81-91κ. προημιτελικά

11:00

63-69κ. προημιτελικά

75-81κ. προημιτελικά

81-91κ. προημιτελικά

Κανό-σλάλομ

Άνδρες

08:00 Καγιάκ ημιτελικός

10:00 Καγιάκ τελικός

BMX

04:00 Γυναίκες

04:00 Άνδρες

Καταδύσεις

Γυναίκες

09:00 3μ. βατήρας

Ιππασία

02:30 Ομαδικό ντρεσάζ

11:30 Ομαδικό ντρεσάζ

Ξιφασκία

Άνδρες

04:00 Ξίφος μονομαχίας (φάση 16, προημιτελικά, θέσεις 5-8)

12:30 Ξίφος μονομαχίας (μικρός τελικός, τελικός)

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

Προημιτελικά

09:00 Καναδάς-Βραζιλία

12:00 Μ. Βρετανία-Αυστραλία

13:00 Σουηδία-Ιαπωνία

14:00 Ολλανδία-ΗΠΑ

Γκολφ

Άνδρες

01:30 προκριματικά

Χάντμπολ

Άνδρες

03:00 Αργεντινή-Βραζιλία

05:00 Μπαχρέιν-Ιαπωνία

08:15 Γαλλία-Ισπανία

10:15 Σουηδία-Αίγυπτος

11:30 Πορτογαλία-Δανία

13:30 Γερμανία-Νορβηγία

Χόκεϊ

Γυναίκες

03:30 Ν. Αφρική-Γερμανία

05:45 Ιρλανδία-Ινδία

Άνδρες

04:00 Αυστραλία-Ισπανία

06:15 Καναδάς-Ν.Αφρική

12:30 Ιαπωνία-Ινδία

14:45 Γερμανία-Ολλανδία

13:00 Αργεντινή-Ν. Ζηλανδία

15:15 Βέλγιο-Μ. Βρετανία

Τζούντο

Γυναίκες

05:00

+78κ. προκριματικά-προημιτελικά

11:00

+78κ. ρεπεσάζ-ημιτελικά-μικρός τελικός-τελικός

Άνδρες

05:00

+100κ. προκριματικά-προημιτελικά

11:00

+100κ. ρεπεσάζ-ημιτελικά-μικρός τελικός-τελικός

Κωπηλασία

01:45

Τελικός Γ μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Γ μονού σκιφ ανδρών

Τελικός Β μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Β μονού σκιφ ανδρών

Τελικός Α μονού σκιφ γυναικών

Τελικός Α μονού σκιφ ανδρών

Τελικός Α οκτάκωπου γυναικών

Τελικός Α οκτάκωπου ανδρών

Ράγκμπι

Γυναίκες

03:00 Φίτζι-Βραζιλία

03:30 Καναδάς-Γαλλία

04:00 Κίνα-Ιαπωνία

04:30 Αυστραλία-ΗΠΑ

05:00 Μ. Βρετανία-Κένυα

05:30 Ν. Ζηλανδία-Ρωσία

10:30 Θέσεις 9-12

11:00 Θέσεις 9-12

11:30 Προημιτελικά

12:00 Προημιτελικά

12:30 Προημιτελικά

13:00 Προημιτελικά

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:00 Laser, 470, 49er

Άνδρες

06:00 Laser, 470, 49er

Σκοποβολή

Γυναίκες

03:00

25μ. πιστόλι γυναικών (προκριματικά)

25μ. πιστόλι γυναικών (τελικοί)

25μ. πιστόλι γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Πινγκ πονγκ

Άνδρες

14:00 Μικρός τελικός

15:00 Τελικός

Κολύμβηση

Γυναίκες

04:30

200μ. πρόσθιο – τελικός

100μ. ελεύθερο – τελικός

200μ. ύπτιο – ημιτελικός

13:00

50μ. ελεύθερο – προκριματικά

4Χ100μ. μεικτή προκριματικά

Άνδρες

04:30

100μ. πεταλούδα – ημιτελικά

200μ. ύπτιο – τελικός

200μ. μεικτή ατομική – τελικός

13:00 50μ. ελεύθερο – προκριματικά

1.500μ. ελεύθερο – προκριματικά

4Χ100μ. μεικτό – προκριματικά

Τένις

Άνδρες

06:00 ημιτελικά

Μεικτό

06:00 ημιτελικά

Τραμπολίνο

Γυναίκες

07:00 προκριματικά

08:50 τελικός

Βόλεϊ

03:00 Καναδάς-Βενεζουέλα

05:05 Βραζιλία-ΗΠΑ

08:20 Ιαπωνία-Πολωνία

10:25 Αργεντινή-Τυνησία

13:40 Ιταλία-Ιράν

15:45 Ρωσία-Γαλλία

Πόλο

Γυναίκες

08:00 Ν. Αφρική-Ολλανδία

09:30 ΗΠΑ-Ρωσία

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία

13:50 Ισπανία-Αυστραλία

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021, 01:21