Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Δευτέρας (26/7)

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 25 Ιουλίου 2021, 14:10
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Δευτέρας (26/7)

Με αμείωτη δράση συνεχίζονται τη Δευτέρα 26 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 28 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Δευτέρα 26 Ιουλίου

Μπάσκετ 3Χ3

Γυναικών

04:15 Ιαπωνία-Κίνα

04:40 Μογγολία-Ρουμανία

08:00 Ρουμανία-Ρωσία

08:25 Ιταλία-Ιαπωνία

11:30 Γαλλία-Μογγολία

11:55 Ιταλία-ΗΠΑ

15:00 ΗΠΑ-Κίνα

15:25 Γαλλία-Ρωσία

Ανδρών

05:35 Βέλγιο-Κίνα

06:00 Σερβία-Ιαπωνία

09:00 Ιαπωνία-Ρωσία

09:25 Λετονία-Σερβία

12:40 Ολλανδία-Βέλγιο

13:05 Πολωνία-Κίνα

16:00 Ρωσία-Ιταλία

16:25 Ολλανδία-Πολωνία

Τοξοβολία

03:30

Τελική φάση ανδρών

Γυμναστική

11:00

Ομαδικό ανδρών

Μπάντμιντον

04:00

Αγώνες ανδρών – γυναικών

Διπλό ανδρών – γυναικών

Μικτό διπλό

Σόφτμπολ

04:00 Ιαπωνία-ΗΠΑ

08:30 Καναδάς-Ιταλία

14:00 Μεξικό-Αυστραλία

Μπάσκετ

Γυναικών

04:00 Κορέα-Ισπανία

11:20 Σερβία-Καναδάς

Ανδρών

07:40 Αργεντινή-Σλοβενία

15:00 Ιαπωνία-Ισπανία

Μπιτς βόλεϊ

03:00

Αγώνες ανδρών - γυναικών

Πυγμαχία

05:00

48-52 κ. Ανδρών

69-75 κ. Ανδρών

54-57 κ. Γυναικών

Κανό σλάλομ

08:00

Κανό C1 ανδρών

Ορεινή ποδηλασία

09:00

Cross-country ανδρών

Καταδύσεις

09:00 Συγχρονισμένη 10μ. ανδρών

Ξιφασκία

03:00

Σπάθη γυναικών

Ξίφος ασκήσεως ανδρών

Χάντμπολ

Ανδρών

03:00 Βραζιλία-Γαλλία

05:00 Αργεντινή-Γερμανία

08:15 Αίγυπτος-Δανία

10:15 Ισπανία-Νορβηγία

13: 30 Μπαχρέιν-Πορτογαλία

15:30 Ιαπωνία-Σουηδία

Χόκεϊ

Ανδρών

03:30 Γερμανία-Βέλγιο

05:45 Μ. Βρετανία-Καναδάς

Γυναικών

04:00 Ολλανδία-Ιρλανδία

06:15 Αυστραλία-Κίνα

12:30 Ν. Αφρική-Μ. Βρετανία

13:00 Αργεντινή-Ισπανία

14:45 Ιαπωνία-Ν. Ζηλανδία

15:15 Γερμανία-Ινδία

Τζούντο

-57κ. γυναικών

-73κ. ανδρών

Ράγκμπι

Ανδρών

03:00 Φίτζι-Ιαπωνία

03:30 Μ. Βρετανία-Καναδάς

04:00 Ν. Ζηλανδία-Ν. Κορέα

04:30 Αυστραλία-Αργεντινή

05:00 Ν. Αφρική-Ιρλανδία

05:30 ΗΠΑ-Κένυα

10:30 Μ. Βρετανία-Ιαπωνία

11:00 Φίτζι-Καναδάς

11:30 Ν. Ζηλανδία-Αργεντινή

12:00 Αυστραλία-Ν. Κορέα

12:30 ΗΠΑ-Ιρλανδία

13:00 Ν. Αφρική-Κένυα

Ιστιοπλοΐα

06:00

RS:X ανδρών

RS:X γυναικών

Laser ανδρών

Laser Radial γυναικών

Σκοποβολή

03:00

Σκιτ γυναικών

Σκέιτμπορντ

03:00

Δρόμος γυναικών

Σερφ

01:00

Ανδρών-γυναικών

Κολύμβηση

04:30

100μ. πεταλούδα γυναικών – τελικός

200μ. Ελεύθερο ανδρών – ημιτελικά

100μ. Πρόσθιο γυναικών – ημιτελικά

100μ. Πρόσθιο ανδρών – τελικός

400μ. Ελεύθερο γυναικών – τελικός

100μ. Ύπτιο ανδρών – ημιτελικά

100μ. Ύπτιο γυναικών - ημιτελικά

13:00

200μ. Ελεύθερο γυναικών – προκριματικά

200μ. Πεταλούδα ανδρών – προκριματικά

200μ. Μικτή ατομική γυναικών - προκριματικά

1.500μ. ελεύθερο γυναικών

Πινγκ πονγκ

04:00 Ατομικό ανδρών - γυναικών

08:30 Ατομικό ανδρών - γυναικών

14:00 Μικτό διπλό

Ταεκβοντό

04:00

-67 κ. γυναικών

-80 κ. Ανδρών

Τένις

05:00 Δεύτερος γύρος ανδρών - γυναικών

06:00 Δεύτερος γύρος διπλό ανδρών – γυναικών

Τρίαθλο

03:30 Αγώνας Ανδρών

Βόλεϊ

Ανδρών

03:00 Ιράν-Βενεζουέλα

05:05 ΗΠΑ-Ρωσία

08:20 Πολωνία-Ιταλία

10:25 Γαλλία-Τυνησία

13:40 Ιαπωνία-Καναδάς

15:45 Βραζιλία-Αργεντινή

Πόλο

Γυναικών

08:00 ΗΠΑ-Κίνα

09:30 Ρωσία-Ουγγαρία

12:20 Αυστραλία-Ολλανδία

13:50 Ισπανία-Καναδάς

Άρση Βαρών

07:50

55κ. γυναικών

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 25 Ιουλίου 2021, 14:12