Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ το Σάββατο (31/7)

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021, 00:01
Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ το Σάββατο (31/7)

Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. Το Σάββατο (31/7) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββάτου (31/7):

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

04:00-06:00   ΜΠΑΣΚΕΤ  ΙΡΑΝ - ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» Περίληψη ημέρας με τον Γιάννη Νάτου (Ε)

07.00 «ΑΘΗΝΑ – ΤΟΚΙΟ» Εκπομπή

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  8Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ 4Χ100 ΜΕΙΚΤΗ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ 

13.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΤΕΝΙΣ, ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Μπελίντα Μπέντσιτς – Μαρκέτα Βοντρούσοβα»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ 

16:00-16:45   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

ΕΡΤ 2

03:00-06:00   ΣΤΙΒΟΣ 2Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

(ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ / ΚΑΡΑΛΗΣ / ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ)

Περιγραφή:Νίκος Τσώνης,Περικλής Μακρής

06:00-08:30   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ FINN  ΑΝΔΡΩΝ / 470 (ΜΙΤΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

07.00 -09.30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ, ΤΕΛΙΚΟΣ (Α) Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

08:30-10:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ   RSX ΤΕΛΙΚΕΣ ΙΣΤΙΟΔΡΟΜΙΕΣ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

09.00 – 10.25 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, 3μ (Α)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ, Λεωνίδας Μενεγάκης

09.00 – 11.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΤΕΝΙΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Α)

«Νόβακ Τζόκοβιτς – Καρένιο Μπούστα»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

11.00 – 13.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΤΕΝΙΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Γ)

«Ελένα Ριμπάκινα- Ελίνα Σβιτόλινα»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

11:45-13:00  ΠΥΓΜΑΧΙΑ   57-63κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:Βίκυ Σπύρου

13:00-16:00    ΣΤΙΒΟΣ   2Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή:Νίκος Τσώνης,Περικλής Μακρής,Δημήτρης Χατζηγεωργίου

16:00-17:00   FORMULA 1  (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)  ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ (Ζ)

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής, Γιώργος Μαυρόπουλος

04:30-06:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  8Η ΜΕΡΑ - ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:00-08:00   ΤΕΝΙΣ ΤΕΛΙΚΟΙ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

08:00-09:15   ΠΟΛΟ  Α' ΟΜΙΛΟΣ,  ΗΠΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

09:15-12:20   ΤΕΝΙΣ ΤΕΛΙΚΟΙ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

12:20-13:40   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Α' ΟΜΙΛΟΣ, ΙΤΑΛΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

13:50-15:00   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Α' ΟΜΙΛΟΣ, Ν. ΑΦΡΙΚΗ - ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

15:00-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ  ΗΠΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» - Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

07:00-09:30   ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

09:30-10:45   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Β' ΟΜΙΛΟΣ, ΚΡΟΑΤΙΑ - ΣΕΡΒΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

11:00-13:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ    Α' ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ     96κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) 

ΕΡΤ SPORTS 2

06:00-14:00  ΤΕΝΙΣ  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ -  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

14:00-16:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Δ' ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021, 00:01