Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Πέμπτη (29/7)

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 29 Ιουλίου 2021, 00:01
Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Πέμπτη (29/7)

Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. Την Πέμπτη (29/7) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Πέμπτης 29 Ιουλίου:

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» (E) GR 

ΤΕΝΙΣ: ΜΕΙΚΤΟ – ΔΙΠΛΟ, Α’ ΓΥΡΟΣ

«ΚΑΝΑΔΑΣ: Φέλιξ Οζέ Αλιασίμ, Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι – ΕΛΛΑΔΑ: Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη»

01.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ -Team Hellas (Ε)

«Άννα Κορακάκη, Σκοποβολή»

01.50 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – Team Hellas (E)

«Αννέτα Κυρίδου, Κωπηλασία-Σκιφ»

02.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  GR 

Κωπηλασία (5η μέρα)

Aπευθείας μετάδοση (μέχρι 05.50)

05.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

«Πινγκ Πονγκ, Ημιτελικά (Γ)»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας

07.00 «ΑΘΗΝΑ – ΤΟΚΙΟ» Εκπομπή   GR

10:00-12:00  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  GR

ΤΕΝΙΣ – ΜΕΙΚΤΟ ΔΙΠΛΟ

ΕΛΛΑΔΑ: Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ: Τζον Πιρς, Άσλεϊ Μπάρτι

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Δημήτρης Χατζηγεωργίου

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ16:00-16:45   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

ΕΡΤ 2

03.00 – 05.50  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Α – Γ)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Νίκος Παγιωτέλης

& ΖΑΠΙΝΓΚ

06.00 – 12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

& ΖΑΠΙΝΓΚ

08.20 – 10.55 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ,  TRAP FINALS (A) – (Γ)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

& ΖΑΠΙΝΓΚ

09.00 – 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  GR

Τένις

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

& ΖΑΠΙΝΓΚ

09.00-11.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

«Πινγκ Πονγκ, Ημιτελικά (Α)»

 Απευθείας μετάδοση

 Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

11.00 -13.50  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

«Πυγμαχία, Προκριματικά (Γ)»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

& ΖΑΠΙΝΓΚ

13.45-16.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

«Ενόργανη Γυμναστική, Σύνθετο (Γ) Τελικός»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

16.00-17.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» (Ε)

ΕΡΤ 3

04:30-07:00    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

07:00-08:00    ΤΕΝΙΣ (Ζ)

Περιγραφή:Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

08:00-09:10   ΠΟΛΟ Α' ΟΜΙΛΟΣ    ΗΠΑ - ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή:Νίκος Γκομώλης

09:10-11:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή:ΓιώργοςΜαυρόπουλος,Γιώργος Μίνος

11:00-12:20   ΤΕΝΙΣ (Ζ)

Περιγραφή:Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

12:20-13:30   ΠΟΛΟ  Α' ΟΜΙΛΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή:Γιάννης Αναγνωστόπουλος

13:30-15:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ  ΜΕΙΚΤΟΙ (Ζ)  Έναρξη: 13:00

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)  Έναρξη: 15:00

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» - Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

11:00-12:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  470 / RSX (ΔΙΒΑΡΗ / ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

13:00-13:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

14:00-15:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλιντζάς

15:00-16:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλιντζάς

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00   ΤΕΝΙΣ   ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ -  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΚΤΟΥ

Περιγραφή:Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

15:00-17:00  ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 29 Ιουλίου 2021, 00:14