Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Παρασκευή (30/7)

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021, 00:24
Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Παρασκευή (30/7)

Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. Την Παρασκευή (30/7) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Παρασκευής (30/7):

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

01.40 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  Κωπηλασία (6η μέρα) Απευθείας μετάδοση (μέχρι 04.50)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

03.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ, 25μ ΠΙΣΤΟΛΙ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Γ)

Απευθείας μετάδοση (μέχρι 05.00)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

05.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΒΟΛΕΪ (Α) «Βραζιλία – ΗΠΑ»

Απευθείας μετάδοση (μέχρι 07.00)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

06:30-07:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ

07.00 «ΑΘΗΝΑ – ΤΟΚΙΟ» Εκπομπή

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

ΕΡΤ 2

03:00-07:00   ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ / ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης,Περικλής Μακρής

07:20-08:00  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΠΡΟΚΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (Ζ)

Περιγραφή:ΖελίναΓκάμαρη

08:00-09:00  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

09.00 – 13.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»   GR

ΤΕΝΙΣ, ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (Α)

«Νόβακ Τζόκοβιτς – Αλεξάντερ Ζβέρεφ»

«Κάρεν Χατσάνοφ – Καρένιο Μπούστα»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

13:00-15:00  ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου, Περικλής Μακρής

15:00-16:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλίντζας

16.30-17.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» GR

«ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ-ΤΕΛΙΚΟΣ» (Ε)

Περιγραφή:  Ζελίνα Γκάμαρη

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή:Τάσος Πακλατζής, Γιώργος Μίνος

04:30-06:15   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:15-13:00   ΤΕΝΙΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΚΤΟΥ (Ζ) 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

13:00-15:30    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ 4Χ100 ΜΕΙΚΤΗ (Ζ) (ΓΚΟΛΟΜΕΕΦ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ    ΡΩΣΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» - Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

07:00-09:30  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

11:00-13:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Α' ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

14:00-16:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Δ' ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΗΠΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

16:00-16:45  ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021, 00:24