Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Κυριακή (1/8)

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 1 Αυγούστου 2021, 00:01
Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ την Κυριακή (1/8)

Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. Την Κυριακή (1/8) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (1/8):

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ -Team Hellas (E)

00.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» (E)  Επαναλήψεις αθλημάτων

03.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΒΟΛΕΪ: Πολωνία – Καναδάς (Α)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Γιάννης Ράνιος

05.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΠΑΛΗ – ΕΛΕΥΘΕΡΑ, 76 kgr (Γ) Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

07.00  «ΑΘΗΝΑ-ΤΟΚΙΟ» Εκπομπή

10.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΤΕΝΙΣ, Τελικός Διπλού Γυναικών (Συνέχεια από ΕΡΤ SPORTS 2)

ΤΕΝΙΣ, Τελικός Ανδρών «Αλεξάντερ Ζβέρεφ – Κάρεν Κατσάνοφ»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ 

13.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – 9η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (E)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ 

16.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Στιγμιότυπα

17.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» 

Περίληψη ημέρας με τον Γιάννη Νάτου

ΕΡΤ 2

03:30-06:00   ΣΤΙΒΟΣ  3Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΣΚΑΡΒΕΛΗ)

Περιγραφή:Νίκος Τσώνης,Περικλής Μακρής

06.00 – 07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020»  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΚ, ΟΜΑΔΙΚΟ -ΦΑΣΗ 16

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

07.00 – 08.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ, ΦΑΣΗ 16 (Α) – (Γ)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Νίκος Παγιωτέλης

08.00 – 10.30 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 

10.30 – 11.10 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΚ, ΟΜΑΔΙΚΟ -ΦΑΣΗ 16

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

11.20 – 13.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «ΙΣΠΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ»

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

13.00 – 16.00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» «ΣΤΙΒΟΣ, 3η μέρα» (απογευματινά αγωνίσματα)

Απευθείας μετάδοση

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

16.00 – 18.05  FORMULA 1 – ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ (Ζ)

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ "16" (Ζ)

Περιγραφή:Τάσος Πακλατζής, Γιώργος Μίνος

04:30-06:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  9Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

06:00-07:40   ΤΕΝΙΣ 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ   ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Νάτου

09:40-11:20   ΤΕΝΙΣ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

11:20-13:20   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

13:30-15:00   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

15:00-15:45   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ "16" (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ    ΗΠΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» - Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

06:00-13:00  ΤΕΝΙΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

ΕΡΤ SPORTS 2

08:30-11:30  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  RADIAL ΤΕΛΙΚΗ ΙΣΤΙΟΔΡΟΜΙΑ  (ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 1 Αυγούστου 2021, 00:02