Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ τη Δευτέρα (2/8)

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 2 Αυγούστου 2021, 00:01
Τόκιο 2020: Συνεχίζεται η δράση από τα πέντε κανάλια της ΕΡΤ τη Δευτέρα (2/8)

Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. τη Δευτέρα (2/8) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

03:00-06:00 ΣΤΙΒΟΣ – 4η μέρα – Πρωινά αγωνίσματα

03:00 – ΣΦΥΡΑ (Α) – Προκριματικά – GROUP A

04:20 ΜΗΚΟΣ (Α) – Τελικός

04:30 ΣΦΥΡΑ (Α) – Προκριματικά – GROUP B

04:38 200μ. (Γ) – 2η προκριματική σειρά

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης – Μάκης Τσίλκος

06:00-07:00 ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ – ΠΕΡΙΛΗΨΗ 1/8

10:00-12:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – 87k (Γ)

Περιγραφή: Η. Χριστογιαννόπουλος

13:00-16:00 ΣΤΙΒΟΣ – 4η μέρα – Απογευματινά αγωνίσματα

13:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (Γ) – Προκριματικά – GROUP A

13:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (Γ) – Προκριματικά – GROUP B

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης – Περικλής Μακρής

16:00-17:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

ΕΡΤ 2

01:05 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (Ε)

01:50 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ (Ε)

03:35-06:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» Επαναλήψεις

06:00-12:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ   470 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 09/10 (Ζ) (ΣΠΑΝΑΚΗ – ΤΣΟΥΛΦΑ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

08:00-09:20 ΠΟΛΟ (Α): «ΣΕΡΒΙΑ-ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ»

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

09:00-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΟΜΑΔΙΚΟ – Προημιτελικά 

Περιγραφή: Μιχ. Μανουηλίδης – Γ. Ντεντόπουλος – Τ. Κολλίντζας

09:00-11:00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: 3μ. (Α) – Προκριματικοί

Περιγραφή: Μιχ. Πέτκωφ – Λ. Μενεγάκης

11:00-13:40 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικοί Οργάνων

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

13:40-16:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΟΜΑΔΙΚΟ – Φάση «16»

Περιγραφή: Μ. Μανουηλίδης – Γ. Ντεντόπουλος

16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ (Μ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

ΕΡΤ 3

03:00-04:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ   ΦΑΣΗ "16" (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος

04:00-05:15   ΠΟΛΟ   Α' ΟΜΙΛΟΣ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

05:15-05:30   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

05:30-06:45   ΠΟΛΟ   Α' ΟΜΙΛΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ - ΗΠΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

07:00-07:40   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ "16" (Ζ)

Περιγραφή:Τάσος Πακλατζής

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ     ΓΑΛΛΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

09:40-10:45  ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Β' ΟΜΙΛΟΣ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ) Ε: 09:30

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:00-13:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Σταμπουλής

13:00-13:30   ΠΟΛΟ  ΙΑΠΩΝΙΑ - Ν. ΑΦΡΙΚΗ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

13:30-15:30   ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  ΝΤΟΥΕΤΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ) (ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ/ ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΚΕΝΥΑ (Ζ)

Περιγραφή:  Θοδωρής Χατζηπαντελής

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» - Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

10:00-10:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Αρασέ 10:00-10:45 Ζετέ 10:53-11:40

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

12:00-12:30   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ  ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή:  Τάκης Κουλουμπής

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ  +87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

ΕΡΤ SPORTS 2

14:00-16:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  Β' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Ιωσήφ Νικολάου

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 2 Αυγούστου 2021, 00:04