Τρίτη ημέρα ήταν η σημερινή για την 16αδα στο «Τουρνουά προσκεκλημένων της Five&six International», με τον Νίκο Τρεμούλη να σχολιάζει την αγωνιστική δραστηριότητα της Δευτέρας.

Αναλυτικά:

Α όμιλος

«Ο JASPERS ξεκίνησε με 2-0 επί του TRAN με το γνωστό πλέον 3 και κάτι μουαγιέν, 3,142 για την ακρίβεια.

Ο SAYGINER κατάφερε να του πάρει με πολύ καλή διαχείριση το 1ο σετ 15-11 σε 7 αλλά μετά ήρθαν τα «πάνω κάτω». Ο JASPERS απάντησε με 24-8 σε 5 με 19 σερί και 17-1 σε 6!

Ισοπαλία στο MERCKX-CENET και ήττα για τον MERCKX από τον TRAN, με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν τα πράγματα για τον Βέλγο.

Την ήττα επίσης γνώρισε ο TASDEMIR από τον NGUYGEN, με αποτέλεσμα ο όμιλος να γίνει…μύλος!

Την Τρίτη στις 9:30 θα διεξαχθεί ο αγώνας JASPERS-MERCKX και στις 11:00 ο αγώνας SAYGINER-TASDEMIR.

B όμιλος

Ο BLOMDAHL ξεκίνησε με νίκη 2-1 και 2,454 με 13 και 10 σερί επι του J.T KIM και συνέχισε με νίκη 2-0 επί του Πολυχρονόπουλου σε μάτς «φάντασμα», όπου και οι δύο έκαναν προσπάθεια να χάσουν και δεν μπορούσαν…

Όπως και να έχει 4 νίκες και μια ισοπαλία για τον BLOMDAHL που διατηρεί ακόμα το αήττητο στον όμιλο.

Θυμάστε τον παρτενέρ του Νίκου στις δυάδες; Αυτόν με το «στραβό» χέρι που πέρασε από την κλειδαρότρυπα στην προηγούμενη φάση;

Παίζει 1,807 έχει 2 νίκες 1 ισοπαλία με τον BLOMDAHL και 1 ήττα από τον COKLU! Κέρδισε σήμερα τον Νίκο με 2-1 σετ και θα διεκδικήσει μια θέση στην 8αδα.

Στον Νίκο απομένουν 2 παιχνίδια αλλά χρειάζεται 2-0 και στα δυο και τρομερό συνδυασμό στα άλλα αποτελέσματα για την πρόκριση. Δεν πειράζει. Έκανε πολύ καλά παιχνίδια στον 1ο γύρο και κέρδισε όλους τους δυνατούς αντιπάλους.

Με αυτούς τους παίκτες και ειδικά την σημερινή εποχή η 16αδα είναι επιτυχία!».