Με γκολ του Περέα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βόλος απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον Αστέρα Τρίπολης, στην μεταξύ τους εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής, που διεξήχθη την Τετάρτη στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 και πάλι από την… άσπρη βουλα στο 52′.

Εντούτοις ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Κλέιμαν αναδείχθηκε νικητής στη μεταξύ τους μονομαχία, κρατώντας την ομάδα του ζωντανή στο ματς, με τον Περέα στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει με κοντινό πλασέ το τελικό 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βόλος ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φεράρι στο 90′

Αστέρας Τρίπολης-Βόλος 1-1

Γκολ: 24′ πεν. Μπαράλες (Αστέρας), 90+4′ Περέα (Βόλος)

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αλβάρες (80′ Τασουλής), Σουάρεθ, Κάστανο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας (66′ Τιλίκα), Γκόμες, Σίτο (66′ Βαλιέντε), Μπαράλες, Κρέσπι.

Βόλος: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Φεράρι, Κολόμπο, Σάντσες, Ριέντστρα, Νίνης, Μαρτίνες (46′ Περέα), Ουάρντα, Δουβίκας, Μπαρτόλο.