Σπουδαία νίκη, στην προσπάθεια που κάνει να ανέβει στη Super League 2, σημείωσε ο ΟΦ Ιεράπετρας, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League. Η ομάδα της Κρήτης πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια, κερδίζοντας με 2-1 τη «Βασίλισσα του Βορρά», πιάνοντας τον Ιωνικό στη δεύτερη θέση της κατάταξης. Νίκη που, μάλιστα, ήρθε με ανατροπή στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο πρωτοπόρος ΑΟ Τρικάλων δεν αντιμετώπισε προβλήματα και, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επιβλήθηκε 2-1 του Θεσπρωτού, που απλά μείωσε στο φινάλε. «Έμφραγμα» στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για τη Νίκη Βόλου. Η θεσσαλική ομάδα, «πέταξε» στα τελευταία λεπτά προβάδισμα δύο τερμάτων, για να παραχωρήσει εν τέλει ισοπαλία 2-2 στην ουραγό Τρίγλια!

Η 22η αγωνιστική:

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Διαγόρας Ρόδου – Αιγάλεω 1-0 (42′ Μπαρμπαρούσης)

ΑΟΤ – Θεσπρωτός 2-1 (39′ πέν. Ριζογιάννης, 85′ Πέλκας – 90’+2′ Ντάλα Κόστα)

ΝΠΣ Βέροια – ΟΦ Ιεράπετρα 1-2 (4′ Πασάς – 54′ Χαντί, 65′ Αποστολόπουλος)

Νίκη Βόλου – Τρίγλια 2-2 (15′, 55′ Τσιμπούκας – 90′ πέν. Μπρίτο, 90’+4′ Παπαστεριανός)