Με νίκη αποχαιρετά την Ολλανδία ο ΠΑΟΚ, καθώς στο τελευταίο του φιλικό στη χώρα της τουλίπας κατάφερε να επικρατήσει με ανατροπή 2-1 της Φέγενορντ.

Το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα των «ασπρόμαυρων» έκανε στο σημερινό ματς ο Γιάσμιν Κούρτιτς.

Η Φέγενορντ προηγήθηκε μόλις στο 2΄ με τον Μπούρχερ, ωστόσο στο 13΄ ο Ολιβέιρα εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος των Ολλανδών και κέρδισε το πέναλτι από τον Μπίλοου, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ  ένα λεπτό αργότερα, ο Τζόλης, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Κούτσιας, στο 52΄, ύστερα από γύρισμα του Μουργκ από τα αριστερά, έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα για τον «Δικέφαλο», διαμορφώντας το τελικό 2-1 υπέρ της ομάδας του Λουτσέσκου.

Ο ΠΑΟΚ είναι προγραμματισμένο να επιστρέψει αύριο στη Θεσσαλονίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Μπίλοου, Πέντερσεν, Μπούργκερ, Σένεσι, Μαλάτσια, Κοκτσού, Τιλ, Τούρνστρα, Λίνσεν, Μπάνις, Σινιστέρα.

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Εσίτι, Σβαμπ, Τζόλης, Α. Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Ολιβέιρα

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Τέιλορ, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Καγκάβα, Κούτσιας, Βρακάς, Μιχάι, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας.