Έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, Παναθηναϊκός Β΄ και Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι Αρτινοί μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι κι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 6ο λεπτό, όταν ο Ρούνεϊ έκανε το γύρισμα και ο επερχόμενος Ντοναλντόνι με προβολή «νίκησε» τον Χριστογεώργο. Οι «πράσινοι» άργησαν να αντιδράσουν, αλλά το έκαναν μετά το ημίωρο με επιτυχία. Ο Βαγιαννίδης ανατράπηκε εντός περιοχής και από την άσπρη βούλα ο Βαγγέλης Θεοχάρης ευστόχησε για το 1-1. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τον Χουάντερσον να κάνει εξαιρετική επέμβαση σε προσπάθεια του Σέχου και το… οριζόντιο δοκάρι να σώζει την εστία του Χριστογεώργου στο πλασέ του Ρούνεϊ, έπειτα από το χτύπημα φάουλ του Μπεκατώρου. Στο 65’ ο Παναθηναϊκός κέρδισε νέο πέναλτι, αυτή τη φορά σε ανατροπή του Κρίστο Σέχου από τον Χουάντερσον, με τον παθόντα να εκτελεί εύστοχα για το 2-1. Τρία λεπτά αργότερα, όμως, ο Ρούνεϊ με ένα υπέροχο γκολ έφερε το ματς στα ίσια.