Στο πρωτάθλημα των «μεγάλων» είναι χαμηλά στη βαθμολογία ωστόσο στους «μικρούς» στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδας, παρά τα τεράστια οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο σύλλογος.

Πιο συγκεκριμένα οι πιτσιρικάδες του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 5-4 στα πέναλτι του ΠΑΟΚ (0-0 η κανονική διάρκεια του αγώνα) και πανηγύρισαν την κατάκτηση του τίτλου στην Κ15.

Στα 80 λεπτά της κανονικής διάρκειας οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, παρά το γεγονός ότι η καθεμία είχε από ένα ημίχρονο για να σκοράρει (ο «Δικέφαλος του Βορρά κυριάρχησε στο πρώτο, ενώ στην επανάληψη οι «πράσινοι» έχασαν πολλές ευκαιρίες).

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Τσιόπτσης, Χνάρης, Καρακούτης (76′ Μανεσίδης), Μανωλιούδης, Θεοδωρίδης, Κουλιεράκης, Κιτσάκης, Στόινοβιτς, Κούτσιας, Ταϊτζόγλου (65′ Τσαγκαλίδης), Κωνσταντελιάς (65′ Ρούτσης)

Παναθηναϊκός: Αυγερινός, Κρυπαράκος, Παυλακάκης, Καρνέζης, Γωγουβίτης, Φρόκου, Δημοσθενιάδης, Κωστόπουλος, Τζαβίδας (66′ Πορφυρόπουλος), Τόρρα, Τσοντάκης