Με καλή ψυχολογία θα αντιμετωπίσει η Ομόνοια τον Ολυμπιακό στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα play off του Champions League, που θα διεξαχθεί το βράδυ της ερχόμενης Τετάρτης (23/09) στο Καραϊσκάκη.

Η ομάδα της Λευκωσίας αν και δυσκολεύτηκε επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Λάρνακας στο ΓΣΠ, διατηρώντας το αήττητο που έχει μετά από 4 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα με 2 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Το «τρίποντο» για το συγκρότημα του Χένιγκ Μπεργκ ήρθε στο 90ό λεπτό με το τέρμα του Κίκο, ενώ είχε δώσει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μαρίνος Τζιόνης.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Κυριακίδης, Ασάντε (58΄ Κακουλής), Χαραλάμπους, Ντούρις (70΄ Κάλι Σένε), Κίκο, Κούσουλος, Λοΐζου, Μαυρίας, Παναγιώτου, Τζιόνης, Βενιζέλος.