Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική

Έπεσε την Κυριακή η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στους οκτώ ομίλους της Γ' Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν:

1ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2

Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου 1-2

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 2-4

Καβάλα-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Άρης Αβάτου 3-0

Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 5-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες)

Καβάλα 57

Νέστος Χρυσούπολης 56

Πανσερραϊκός 39

Απόλλων Παραλιμνίου 38

Αετός Ορφανού 36

Άρης Αβάτου 35

Αλέξανδρος Κιλκίς 35

Ορφέας Ξάνθης 32

Κεραυνός Πέρνης 30

ΑΕ Καλαμπακίου 25

Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21

Ασπίδα Ξάνθης 17

ΠΑΟΚ Κοσμίου 13

Εθνικός Σιδηροκάστρου 13

* Ο Κεραυνός Πέρνης έχει -3 βαθμούς.

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Γιαννιτσά 0-2

Νίκη Αγκαθιάς-Εδεσσαϊκός 1-0

Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 2-1

Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης 1-2

ΠΟ Τρίγλιας-Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0

ΑΠΕ Λαγκαδά-Βέροια 0-3

Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες)

Βέροια 51

ΠΟ Τρίγλιας 46

Άρης Παλαιοχωρίου 45

Νίκη Αγκαθιάς 44

Εδεσσαϊκός 38

Αλμωπός Αριδαίας 38

Μακεδονικός 35

Αγροτικός Αστέρας 34

ΑΣ Γιαννιτσά 33

ΠΑΟ Κουφαλίων 18

Ολυμπιακός Κυμίνων 18

Μελιτέας Μελίτης 15

ΑΠΕ Λαγκαδά 13

Ερμής Αμυνταίου 12

3ος όμιλος (22η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης-Αχέρων Καναλακίου 1-2

Μακεδονικός Φούφα-Θρίαμβος Σερβιανών 1-1

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας-Σούλι Παραμυθιάς 2-1

Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-0

Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα 5-0

Θεσπρωτός-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφας 42-22αγ.

Κρόνος Αργυράδων 41

Ναυπακτιακός Αστέρας 40

Θεσπρωτός 38

Αχέρων Καναλακίου 38

Σούλι Παραμυθιάς 37-22αγ.

ΑΕ Λευκίμμης 36

Τηλυκράτης Λευκάδας 33

Θρίαμβος Σερβιανών 29

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 29-22αγ.

Μακεδονικός Σιάτιστας 13

Γρεβενά Αεράτα 5

ΑΟ Φλωριάδας -7

* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

4ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός 1-2

Θησέας Αγριάς-ΑΣ Μετέωρα 2-2

Φωκικός-Αστέρας Ιτέας 1-1

ΑΟ Στυλίδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0

Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού 3-2

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 0-3 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες)

Νίκη Βόλου 62

Ολυμπιακός Βόλου 62

Αστέρας Ιτέας 39

ΑΣ Μετέωρα 36

Θησέας Αγριάς 32

Οικονόμος Τσαριτσάνης 32

ΓΣ Αλμυρού 31

ΑΟ Σελλάνων 29

Πιερικός 29

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 27

ΑΟ Στυλίδας 24

Απόλλων Μακρυχωρίου 24

Φωκικός 17

Αναγέννηση Καρδίτσας -8

* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

5ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΕΚ 2-5

Προοδευτική-ΟΦ Ιεράπετρας 0-1

Γιούχτας-Ατσαλένιος 1-3

Κερατσίνι-ΑΟ Επισκοπής 1-3

Αμπελακιακός-Ιωνικός 1-2

ΑΕ Νεάπολης-Εθνικός 1-1

Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες)

ΟΦ Ιεράπετρας 44-22αγ.

Εθνικός Πειραιώς 40

Ιωνικός 40

Γιούχτας 36

ΑΟ Επισκοπής 36

Κερατσίνι 30

ΑΕΕΚ 29

Ατσαλένιος 28

Προοδευτική 25-22αγ.

Αμπελακιακός 22

ΑΟ Παλαιόχωρας 20

ΑΕ Νεάπολης 10

Ατρόμητος Πειραιά 9-22αγ.

6ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας 8-0

Παμβουπρασιακός-Φοίβος Κρεμαστής 0-1

Ιάλυσος-Διαγόρας Βραχνέικων 1-0

Παλληνιακός-Πανηλειακός 1-1

Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός 3-1

Αχαρναϊκός-Νίκη Τραγανού 1-1

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες)

Ιάλυσος 54

Διαγόρας Ρόδου 50-22αγ.

Παμβουπρασιακός 36-22αγ.

Παλληνιακός 34

Θύελλα Ραφήνας 33

Διαγόρας Βραχνέικων 31

Πανηλειακός 31

Νίκη Τραγανού 23

Αχαρναϊκός 22

Παναιγιάλειος 21

Πανμοβριακός 19

Φοίβος Κρεμαστής 16-22αγ.

Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος (20η αγωνιστική)

Ηλυσιακός-Χαραυγιακός 0-1

Πανθηραϊκός-Χαλκίδα αναβολή

Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 0-2

Άγιοι Ανάργυροι-Αιολικός 1-3

Κόρινθος-Θύελλα Καμαρίου 1-1

Απόλλων Ερέτριας-Καλλιθέα 0-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Αιγάλεω 50

Αιολικός 37

Ηλυσιακός 35

Πανθηραϊκός 30-19αγ.

Άγιοι Ανάργυροι 28

Άγιος Ιερόθεος 27

Θύελλα Καμαρίου 23

Καλλιθέα 23

Χαραυγιακός 23

Χαλκίδα 19-19αγ.

Κόρινθος 18

Απόλλων Ερέτριας 6

8ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Εικοσιμίας 8-0

Ερμιονίδα-Ένωση Ασπροπύργου 2-4

Πελλάνας Καστορείου-Παναργειακός 0-2

Καλαμάτα-ΑΟ Υπάτου 1-0

Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1

Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

Ένωση Λέρνας-Πάμισος Μεσσήνης 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες)

Καλαμάτα 59

Ένωση Ασπροπύργου 57

Παναργειακός 48

ΑΟ Κατασταρίου 37

Ερμιονίδα 36

Πελλάνας Καστορείου 35

ΑΟ Υπάτου 35

Αστέρας Βλαχιώτη 34

Παναρκαδικός 33

Αμβρυσσέας Διστόμου 24

Μανδραϊκός 22

Ένωση Λέρνας 18

Πάμισος Μεσσήνης 11

ΑΟ Εικοσιμίας 2

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 24 Μαρτίου 2019, 20:13