Με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εργοτέλης επικράτησε τη Δευτέρα με 2-1 της Κέρκυρας στο Παγκρήτιο Στάδιο, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στην εφετινή Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 64΄, όταν ο Μπούσης σέντραρε από αριστερά, ο Παγκράτης έκανε άστοχη έξοδο και ο Κουατένγκ έγραψε το 1-0 σε άδεια εστία.

Οι Φαίακες έφτασαν στην ισοφάριση στο 89ο λεπτό, στην πρώτη επικίνδυνη επίθεσή τους στην περιοχή του Εργοτέλη: ο Αμαραντίδης από δεξιά βρήκε τον Βουκελάτο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τακουνάκι.

Ατυχώς για την Κέρκυρα, όμως, στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από σέντρα του Προβυδάκη ο Ροβίθης με κεφαλιά σημείωσε το 2-1 και έδωσε «ανάσα» στην ομάδα του, υποχρεώνοντας παράλληλα τους φιλοξενούμενους στην τέταρτη ήττα τους.