Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση στα πέναλτι για τη Νίκη Βόλου κόντρα στον Ηρακλή

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου 2022, 20:48
Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση στα πέναλτι για τη Νίκη Βόλου κόντρα στον Ηρακλή

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε την Τετάρτη η Νίκη Βόλου, καθώς επιβλήθηκε του Ηρακλή στο «Καυταντζόγλειο» με 5-4 στα πέναλτι.

Τόσο η κανονική διάρκεια του αγώνα όσο και η παράταση έληξε χωρίς γκολ, κι έτσι οι δύο ομάδες κλήθηκαν να λύσουν τις διαφορές τους στη «ρώσικη ρουλέτα», όπου επικράτησε η ομάδα της Μαγνησίας.

Με 9 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, λόγω της αποβολής του Παπαστεριανού στο 112' και του Γιουπιτάνα στο 118.

Σε αναμετρήσεις για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας 2022-23, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

3η ΦΑΣΗ

ΑΟ Αγίου Νικολάου - ΠΑΕ Επισκοπή 0-0 κ.α., παρ. (4-3 στα πέναλτι)

ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας - ΠΑΕ Εργοτέλης 3-0α.α.

ΠΑΕ Βέροια - Χανιά 2-1 παρ. (1-1κ.α.)

Ηλιούπολη - ΠΑΕ Καλλιθέα 1-2

ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής - ΠΑΕ Νίκη Βόλου 0-0 κ.α., παρ. (4-5 στα πέναλτι)

ΠΑΕ Καλαμάτα - ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία 1-0

Τηλυκράτης Λευκάδας - ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας 1-1 κ.α., παρ. (4-5 στα πέναλτι)

ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Πανθρακικός 2/10

ΠΑΕ Μακεδονικός - ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας 5/10

Ναυπακτιακός Αστέρας - ΠΑΕ Λάρισα 2/10

Αστήρ Σταυρού - ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας 5/10

Βύρων Καβάλας - ΠΑΕ Παναχαϊκή 2/10

ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΕ Κηφισιά 2/10

ΠΑΕ Διαγόρας - ΠΑΕ Απόλλων Πόντου 5/10

ΠΑΕ Αιγάλεω - ΠΑΕ Πανσερραϊκός 5/10

Αλμυρός - Ελασσόνα 2/10

Ιωνικός Ιωνίας - Διαγόρας Βραχνέικων 2/10

4η ΦΑΣΗ

ΟΦ Ιεράπετρας - ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά

ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας - ΠΑΕ Βέροια

Μακεδονικός/ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης - Καλλιθέα

ΠΑΕ Νίκη Βόλου - ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή

(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου - ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) - ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης - Παναχαϊκή

(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη - Ναυπακτιακός Αστέρας) - ΠΑΕ Λάρισα

ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός

Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων

Παμβουπρασιακός - Πανελευσινιακός

ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία

Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου

Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός - ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου 2022, 21:05