Στο «Ολίμπικο» της Ρώμης «έσπασε» το αήττητο της Ίντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα. Η Λάτσιο νίκησε 3-1 στο σπουδαιότερο ματς της 8ης αγωνιστικής, και πλέον οι πρωταθλητές κινδυνεύουν να απομακρυνθούν από τις δύο πρώτες θέσεις της κατάταξης. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέρισιτς στο 12΄, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο, με τον Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει στο 64΄ (επίσης από την άσπρη βούλα) και τον Φελίπε Άντερσον να τους δίνει προβάδισμα στο 81΄, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ιμόμπιλε, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Η 8η αγωνιστική:

Σπέτσια-Σαλερνιτάνα 2-1 (51΄ Στρέλετς, 76΄ Κοβαλένκο – 39΄ Σίμι)

Λάτσιο-Ίντερ 3-1 (64΄πεν. Ιμόμπιλε, 81΄ Φελίπε Αντερσον, 90+1΄ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 12΄πεν. Πέρισιτς)

Μίλαν-Βερόνα 21:45