Ο Στεφι Μαβιντιντι, με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, «λύτρωσε» την Μονπελιέ στην αναμέτρηση με τη Μονακό (3-2), για την 22η αγωνιστική του «Σαμπιονά».

Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα για τον Άγγλο επιθετικό στον αγώνα καθώς είχε σκοράρει και στο 32ο λεπτό. Το άλλο τέρμα των νικητών σημείωσε ο Γουαχι στο 13΄, ενώ για τους φιλοξενούμενους τα δίχτυα βρήκαν οι Μπεν Γεντερ (34΄) και Βάντερσον (82΄).

Η 22η αγωνιστική:

Λιόν-Σεντ Ετιέν 1-0 (15΄πεν. Ντεμπελέ)

Μπρεστ-Λιλ 2-0 (3΄αυτ. Τζάλο, 90΄+6 πεν. Μουνιέ)

Λανς-Μαρσέιγ 0-2 (34΄ πεν. Παγέτ, 77΄ Μπακαμπού)

Μετς-Νις 0-2 (58΄ Τιράμ, 86΄ Γκουιρί)

Κλερμόν-Ρεν 2-1 (60΄ Ντα Κουνια, 71΄ Τελ – 19΄ Σανταμαρία)

Μπορντό-Στρασμπούρ 4-3 (17΄, 39΄, 90΄ Χουάνγκ, 21΄ Ελις – 43΄, 57΄ Γκαμεϊρο, +90΄ Μαζιντ)

Ναντ-Λοριάν 4-2 (39΄ Τζιροτο, 53΄ Κολο Μουανι, 69΄ Μπουκαρι, 86΄ Ζίομπελς – 56΄ Μοφι, 85΄ Σουμανο)

Ανζέ-Τρουά 2-1 (26΄, 37΄ Μανγκανι – 11΄ Ντομίνγκες)

Μονπελιέ-Μονακό 3-2 (13΄ Γουαχι, 32΄, +90΄ Μαβιντιντι – 34΄ Μπεν Γεντερ, 82΄ Βάντερσον)