Παρατάσσοντας μία πειραματική ενδεκάδα, η Αργεντινή συνέτριψε 6-1 το Εκουαδόρ, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Έλτσε, στην Ισπανία. Η «αλμπισελέστε» προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο, με μία κεφαλιά του Αλάριο (20΄), ένα αυτογκόλ του Εσπινόσα (27΄) και ένα πέναλτι του Παρέδες (32΄). Ο Μένα μείωσε προσωρινά στο ξεκίνημα του β΄ μέρους (49΄), αλλά ακολούθησαν τα τέρματα των Πετσέλα (66΄), Ντομίνγκες (82΄) και Οκάμπος (86΄), που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Πάντως, για την Αργεντινή τα αίματα… άναψαν στη φάση του 32ου λεπτού. Ο Λαουτάρο Μαρτίνες κέρδισε πέναλτι και πήρε τη μπάλα να το εκτελέσει. Ο Λεάντρο Παρέδες που έχει την εντολή να εκτελεί τις φάσεις από την άσπρη βούλα αντέδρασε και δεν τον άφησε, με αποτέλεσμα να αρχίσει διάλογος μεταξύ των δύο!

Τελικά ο Παρέδες επιβλήθηκε στον καυγά και ήταν αυτός που έγραψε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.